НЕ МОЖАМ ДА ГО ЗАМИЛСАМ СЕКСОТ БЕЗ ТОА! Порно глумицата откри што милсат сите жени, а се срамат да го признаат тоа!

23 август, 20200
Annotation 2020-08-22 234439

Дејзи Морган е ѕвезда од филмовите за возрасни, а во интервју кое го даде неодамна за “Whimn” ги откри грешките кои многу парови ги прават во креветот…

Откри дека голема грешка на жените е тоа што одбиваат да користат лубрикант, па водењето љубов да им е по малку незгодно поради тешката пентрација. Исто така, може да предизвика триење или иритација, а тоа не е чувството кое сакате да го почувствувате кога со партнерот се препуштате на страстите.

Дејзи изјави дека и самата не користела лубиканти се додека не почнала да работи во порно индустријата, а сега не може да го замисли сексот без тоа.

-Верувам дека постои чудна стигма која владее меѓу жените кои користат лубрикант- тоа е показател дека старееш. Погрешно! Без оглед на годините, хормоните или влажноста, дополнителното мачкање не е лошо. Го прави водењето љубов поудобно- објасни таа во интервјуто.

Истакна дека постојат различни видови на лубриканти па секоја жена може да најде по свој вкус, а најубави се оние на база на вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi