НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Овенот го очекува интимност во љубовта, а Девица неочекувано добар пресврт

24 август, 2020
nedelen horoskop

ОВЕН

ЉУБОВ: Очигледно ќе разговарате многу со луѓе од спротивниот пол. Сепак, тоа не значи дека ќе ја зголемите интимноста во врската на овој начин. Ќе има многу различни теми, но сето тоа ќе изгледа како гребење на површината. Вашето срце е сè уште празно.

КАРИЕРА: Вашата работа ќе изгледа некако полесна. Сепак, тоа е само ваша гледна точка. Сега имате доволно причина да работите без грижи, но напорот ќе ве привлече. Така сте добро организирани. Духот го води телото, но на телото понекогаш му треба пауза. Бидете внимателни да не изгорите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Пронајдете спорт за себе.

БИК

ЉУБОВ: Можеби сте биле во можност да постигнете повеќе, но нема причина да бидете незадоволни. Сега ќе ги насочите вашите напори на консолидирање на она што сте го постигнале во вашиот приватен живот. Малку помалку привлечност, повеќе интимност и сè на крај оди во ваша корист.

КАРИЕРА: Нови соработници во работата што ја работите ќе произлезат од различно работно опкружување или дури и од различно опкружување. Покажете им колку можат најдобро да се прилагодат на работата. Ќе бидете полни со добри совети и уште подобри намери. Некои прашања сè уште ќе останат без одговор.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете во природа почесто.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Пречки и фрустрации се на хоризонтот. Оние кои се во долга и стабилна врска и го познаваат својот партнер, ќе знаат како да го издржат овој малку непријатен период. Оние кои штотуку започнуваат врска, веројатно привремено ќе се оддалечуваат едни од други.

КАРИЕРА: Вие не сте во најдобра форма за да работите во моментот. Не само што не се чувствувате добро, туку околностите не даваат стимуланси. Недостаток на мотивација ќе биде природна последица од оваа состојба. Генерално, ќе го направите стандардното без премногу прашања.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прошетајте во природа.

Месечен хороскоп за август 2020 година


РАК

ЉУБОВ: Околностите ќе поминат долг пат во вашиот приватен живот. Еден близок ќе ве поддржи, иако повремено ќе се појават мали вербални недоразбирања. Во исто време, ќе има многу убави Љубовни можности за оние кои сеуште се сами.

КАРИЕРА: Од вас се очекува да работите понапорно, особено на работни места каде што треба да покажете креативност или каде има публика. Ништо не е чудно за вас. Во активностите од сенките, ќе работите само онолку колку што треба, а не сте свесни дека и на тој начин можете да достигнете високо.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете во природа.

ЛАВ

ЉУБОВ: Малку по малку ќе ги ставите личните односи во мала оддалеченост. Некако веќе нема да ви биде толку важно да разменувате нежност, туку само доволно да знаете дека сте заедно. Оваа површност е резултат на неповолните транзити на љубовни планети.

КАРИЕРА: Во мали чекори ќе напредувате во уникатно знаење. Ова всушност ќе помине низ практична работа. Уживате во откритието и знаењето и честопати ентузијастички ќе зборувате за тоа што сте разбрале. Оние што учат веројатно ќе бидат успешни.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Отфрлете ги предрасудите.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Незаинтересираност или фрустрација сè повеќе ќе го придружува вашиот љубовен живот. Важно е да се справите со ова трпеливо и да имате предвид дека сè е од привремена природа. Затоа, одржувајте ја вашата врска и одржувајте го статус-квото со мир и толеранција.

КАРИЕРА: Немавте идеја дека можете да го сторите тоа добро. Се поврзувате со луѓе и нови соработници побрзо и подобро отколку што мислите. Идеите ќе се разменуваат поинтензивно, а нивната примена нема да биде невозможна. Возбудливи денови се пред вас.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Заштедете енергија.

ВАГА

ЉУБОВ: Многу луѓе ќе висат околу вас секој ден. Ќе бидете разиграни, среќни, подготвени да споделите сè со нив, но без премногу обврски. Некои ќе ја стават својата врска во ранг на добро пријателство и ќе се откажат од поголема интимност. Партнерот ќе биде збунет.

КАРИЕРА: Ќе се обидете да ја искористите можноста што претстои. Затоа, некои ќе бидат подготвени да работат прекувремено. Има и такви на кои ќе им биде понудена интересна работа поврзана со важен проект. Треба да се прилагодите малку.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ви треба добар сон.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Вашата сакана ќе зрачи повеќе од вас, затоа слободно оставете ја да ве води. Деновиве, таа ќе го дизајнира вашето време заедно многу подобро од вас. Се предаде на неа со доверба. Бидете како дете и уживајте во животот.

КАРИЕРА: Вие продолжувате да развивате подобра деловна иднина. Останува уште малку време да ги завршите подготовките. Тие нема да бидат целосно завршени оваа недела. Не дозволувајте тоа да ве пречи, затоа што можете сами да видите дека сè оди подобро отколку што очекувавте.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Игнорирајте мали нешта и мали грижи.

Месечен хороскоп за ноември 2019 година

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Иако вашата врска објективно ќе напредува во одлична смисла, вие самите ќе бидете склони кон навраќање низ мали нешта, а особено во вашиот внатрешен свет. Со таков пристап, ќе одземете некои од сопките, затоа не претерувајте. Опуштете се

КАРИЕРА: Сакате рамнотежа повеќе отколку да се борите, но деновиве сепак ќе мора да се борите за некои од вашите права. Не заборавајте дека тие секогаш се придружени со обврски и одговорности. Не бегајте од ништо. Успевате да ги ставите работите на свое место.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Истите правила важат за сите.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Оние кои веќе се во врска, ќе размислат како да ја зајакнат својата врска со некој близок. Тие ќе направат уште неколку мали правила и ќе воспостават постабилни критериуми за взаемно однесување. Оние што сеуште се сами нема да излегуваат премногу, но и тие нема да се чувствуваат лошо.

КАРИЕРА: Соработката со газдите или оние кои управуваат со компанијата каде што работите ќе се интензивира. Ќе мора да се докажете како сериозен и професионален соработник. Исто така е можно дека вашите достигнувања ќе бидат измерени или ќе бидете набудувани во секое време.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Без оглед на замор, не откажувајте се.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Во наредните денови ќе влезете во подобра, но и по дискретна фаза на љубовта. Потребата за повлекување ќе се засили. Оние кои сеуште се сами нема да инсистираат на излегување, додека врзаните ќе поминуваат повеќе и повеќе време дома во друштво на партнери.

КАРИЕРА: Колку подолго планирате некои деловни активности, толку повеќе можности имате сега за да ги покажете деловните вештини или знаење. Вашето влијание врз другите веројатно ќе се зголеми и вам ви е да го прифатите тоа како нова одговорност. Бидете професионални.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе трошите пари на луксуз. Не претерувајте.

РИБА

ЉУБОВ: Ќе продолжи вашата интересна љубовна фаза во која нема да има недостаток на страст или релаксација во врската со личноста што ја сакате. Некои ќе бидат среќни што ќе излезат и со пријателите. Во основа, малку се оние кои ќе бидат сами. И тие со задоволство ќе излезат, меѓу луѓе.

КАРИЕРА: Пред вас имате интересни предизвици. Несреќата е во тоа што тие се неизбежно поврзани со стресот, па дури и се борат. Прво, погледнете добро што ви се нуди, измерете ги сите елементи правилно и само тогаш постапете. Нема потреба да брзате.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Држете се до вашите планови.

escort - Korsan taksi