Нејзина вина е зошто Меси ја напушта Барселона! Ова е Антонела на која аргентинецот и го посвети целиот живот!

27 август, 2020
1935245_7777_ls

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Аргентинецот Лионел Меси, е познат како мирен семеен човек.

Уште од кога знаеме за Меси, сите го поврзаа само со една девојка – неговата сегашна сопруга Антонела Рокузо, со која има три сина: Тиаго, Матео и Циро.

Познато е дека Меси и неговата Антонела се познавале уште од детството. Тие пораснаа заедно.

Добро познат аргентински весник објави фотографија од 11-годишниот Меси и 10-годишната Антонела како уживаат на плажата уште во 1998 година.

Лео беше на фудбалскиот турнир со екипата, тие имаа слободен ден и отидоа на плажа. Братучед на еден од неговите соиграчи бил таму со семејството, а една од девојчињата во компанијата била неговата сегашна сопруга.

Две години подоцна, Меси се пресели во Барселона, а по седум години пристигна неговата Антонела …

View this post on Instagram

Family time ❤️ Mi todo 😍

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on

Таа е Антонела која е најодговорна за одлуката на Меси да ја напушти Барселона. Со својот совет и нејзината поддршка, Аргентинецот се реши да ги напушти Каталонците. Новата дестинација е сè уште непозната, понудите доаѓаат од сите страни, за сега најсериозен е Манчестер Сити, чии Арапи се подготвени да му го дадат целото богатство на Меси.Дознаваме наскоро што ќе се случи следно и каде Лионел ќе ја продолжи кариерата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris