НЕКОИ МУ СЕ РАДУВААТ НА БОЖИЌ ПОРАДИ ЕЛКИТЕ И ПОДАРОЦИТЕ, а некои и поради сексот: Овој пар води љубов само на тој ден, откриле и зошто

23 декември, 2020
Screenshot_5

Џен Стефенс (23) и нејзиниот вереник Роб Вокер (24) одлучија да водат љубов само за Божиќ. Тие не се премногу заинтересирани за секс, но велат дека со нетрпение го очекуваат тој ден.

„Знам дека звучи лудо, но ни одговара. Фактот што го издвоивме Божиќ за секс, всушност не зајакна како двојка, сега сакаме уште повеќе. Среќни сме што се бакнуваме и се гушкаме до крајот на годината “, вели Џен.

Додека повеќето семејства уживаат заедно на ручек, отворајќи подароци и гледајќи божиќни филмови за Божиќ, Џен и Роб уживаат еден со друг. Двојката има и тримесечна ќерка Арабела, зачната на Божиќ 2019 година.

„Само затоа што не сме луди по секс, не значи дека сме луди. Тоа е најдобриот ден во годината, зошто да не го направиме уште подобар? Не очекувам дека луѓето ќе ги разберат нашите правила. Ние ги правиме работите на свој начин и не ни е грижа што мислат другите луѓе. Нашата врска е посилна поради едногодишниот сексуален завет и не би го смениле тоа “, вели Џен. За неа, сексот со нејзиниот вереник е свечен подарок.

„25 Декември има посебно значење за нас, затоа решивме да го направиме супер посебен. Роб го запознав во 2017 година на Божиќ, на забава со моите пријатели. Студираше економија и компјутерски науки на Универзитетот во Манчестер и ги помина празниците во градот “, вели Џен. По случајно запознавање, двојката започна да излегува, а во почетокот одеа полека. Во јануари, Роб започна едногодишна програма за размена во Лос Анџелес, па мораа да одржуваат врска на далечина. Кога Роб се врати дома за Божиќ 2018, тие одлучија денот да го поминат сами, а тоа беше кога водеа љубов за прв пат.

„Се чувствувавме како да сме имале секс милион пати порано. Поминавме толку многу време во разговор, дискутирајќи за сè, од секс до омилена храна. Бевме интимни на сите нивоа, само не сексуално “, рече Џен. Една недела подоцна, Роб ја запроси за новогодишната ноќ. Но, во новата година, тој започна да работи во ИТ компанија, поминувајќи го поголемиот дел од своето време на патување, додека enен работеше трајно во Манчестер.

„Сексот никогаш не бил приоритет за нас. Сето тоа беше за гушкање и блискост. Му реков на Роб дека треба да го забраниме сексот до следниот Божиќ, бидејќи тој работеше толку добро претходната година. Искрено, тој не беше шокиран кога го предложив тоа. Ние веќе бевме свршени, па тој знаеше дека сум посветен и мислевме дека ќе го направи Божиќ посебен за нас “, рече Џен.

Џен сфаќа дека можеби многумина не го прифаќаат ова, но таа вели дека најважно и е што нивните пријатели се согласуваат со тоа. Тие истакнуваат, своето прво дете го зачнале на Божиќ. Џен ја роди Арабела на 2 октомври годинава, по исцрпувачко породување од 42 часа. Арабела доцнеше три недели.

„Бременоста ме исцрпи. Имав ужасна утринска мачнина. Заглавивме во Калифорнија откако отпатувавме таму да го посетиме таткото на Роб една недела пред карантинот. Работата на Роб му дозволи да работи од дома, а јас бев премногу слаба дури и да размислувам за секс. Кога пристигна Арабела, и двајцата се заљубивме во неа. И двајцата сакаме таа да има близок брат или сестра со години, така што притисокот е повторно да забремени овој Божиќ. Двајцата сме решени да создадеме уште едно Божиќно чудо и убедени сме дека нашата едногодишна забрана за секс е една од причините зошто ќе успееме. Како нови родители, сè уште сме истоштени, но не би смениле ништо. Едвај чекам Божиќ. Знам дека и Роб е возбуден и исчекувањето на сексот го прави уште повозбудлив. Се надевам дека оваа година ќе ни дадат уште едно бебе – рече Џен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber