Неколку идеи за брзи и едноставни појадоци

30 август, 2020
pjimage-35


Без оглед на вашата хемија на телото, постојат многу опции за здрави протеини, јаглехидрати и протеини – слатки и солени – со кои ќе бидете сити до ручекот. За појадок можете да направите фини сендвичи со јајца што можете да ги направите и замрзнете, да ги јадете директно од фрижидерот или да ги загреете во микробранова печка, во зависност од вашите желби. Можете да направите овес и чиа пудинг преку ноќ што можете да ги оставите во фрижидер.

Еве неколку предлози за брзи и едноставни појадоци:

Мафини од сланина, јајца и сирење

Cheesy Bacon Egg Muffins - Low in carbs and high in protein - The perfect make-ahead breakfast for on the go.

Овесна каша со ванила и круша

Vanilla Overnight Oats + Maple Spiced Pears | Orchids + Sweet Tea

Замрзнато бурито

FREEZER BREAKFAST BURRITOS #food #recipes #breakfast #lunch #freezerfriendly

Пудинг од чиа семки

Овес со шумско овошје

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris