Директорот на ТикТок даде отказ: „Притисокот од Трамп беше преголем“

30 август, 2020
Direktor-Tik-Toka-dao-otkaz

Кевин Мејер се повлече од функцијата извршен директор на ТикТок само неколку месеци откако ја доби работата. Причината за тоа е огромниот притисок што „од безбедносни причини“ го врши претседателот на САД, Доналд Трамп, на оваа социјална мрежа. Мејер испратил писмо до вработените во TickTock и ByteDance (компанијата што ја поседува апликацијата), во која ја објаснува својата ненадејна одлука: „Во последниве недели, поради ненадејните промени во политичката атмосфера, анализирав што ќе бараат структурните промени во корпорацијата, како и што се менува на глобално ниво во улогата за која го потпишав договорот. По тој повод, решението се очекува многу наскоро. Ве известувам дека решив да ја напуштам компанијата “, рече Мејер во писмото.

Hong Kong was a 'safe harbor' for tech companies shut out of China. Not  anymore - CNN


„Разбираме дека политичките случувања во последните неколку месеци значително ја сменија насоката во која Кевин требаше да го развива својот бизнис и ние целосно ја почитуваме неговата одлука“, рече ТикТок. „Му благодариме за времето што ни го посвети и му посакуваме многу среќа во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris