Нема повеќе чекање ред за тестирање на Ковид-19! Одобрена е употреба на индивидуален тест на Коронавирус!

18 ноември, 2020
tan2020-10-22122771390-830x0

Тестот може да го користат лица над 14 години, а исто така е дозволено да се користи и во болниците

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) денес објави дека го одобрила првиот ковид тест за индивидуална употреба.

Еднократниот тест, создаден во лабораториите на компанијата „Лучира Здравје“, го доби одобрението на ФДА за домашна употреба по итна постапка.

Го користи индивидуален клиент кој зема брис од носот со ограничување дека мора да има најмалку 14 години, објави Ројтерс.

Болниците исто така имаат право да го користат овој нов тест.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit