НЕПРЕМИНЛИВИ РАЗЛИКИ: Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс се разведуваат

20 август, 20200
Annotation 2020-08-20 163712

Откриена вистинската причина

Кога тие за прв пат се запознаа, 75-годишниот актер, Мајкл Даглас, сè уште беше во брак. Згодната 20-годишна актерка Кетрин Зета Џонс се обиде да ја заведе клишето со изјавата „Јас ќе бидам татко на твоите деца“, но така и беше. Веќе некое време се зборува за тоа како парот се урнал и иницираат постапка за развод. Иако се пишуваше дури и за цената што треба да ја платат за разводот, само сега е откриена вистинската причина за разводот.

И покрај тоа што сè уште живеат заедно и не е јасно во која фаза на разводот се наоѓаат во моментов, според Gossip Cop, 50-годишничката веќе не може да ја толерира премногу големата возрасна разлика меѓу неа и нејзиниот сопруг. „Тие веќе некое време имаат проблеми, но 25-годишната разлика, во последно време, почна да претставува се поголем проблем“, пишува порталот. Воопшто не е спорно дека се зборуваше за абнормална количина љубов во бракот, но се чини дека дури и тоа не е доволно за да живеат среќен живот еден до друг. Главната причина за несогласувањето, предизвикано од годините, е тоа што актерот достигна фаза во животот кога наводно сака да се смири, додека неговата помлада сопруга се уште е во подем амбициозно ‘туркајќи ’ ја својата кариера.

Иако медиумите честопати пишуваа за нивниот развод, дури и наведуваат дека ќе издвојат најмалку 350 милиони долари само за конечно да се стави крај на бракот, овој пат за прв пат разликата во возраста се наведува како голем проблем. Од друга страна, беше напишано за тоа како актерката жали за својата одлука и сепак се обидува да го спаси бракот, а неодамна таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија од него со опис: „Јас сум толку горда на тебе, љубов моја“, коментирајќи ја неговата номинација за Еmmy. Патем, парот е во брак веќе 20 години, а имаат и две деца, 20-годишниот Дилан и 17-годишната Кери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi