Никако не можете да го пронајдете „ВИСТИНСКИОТ партнер“? Постојат неколку видови на жени од кои мажите се ПЛАШАТ…

25 август, 2020
Seksi-devojka-u-krevetu

Може да се каже дека мажите и жените се како магнети.

Привлечноста меѓу нив е неспорна.

Некои ја нарекуваат „хемија“.

Како и да е, колку и да се привлечени едни со други, честопати се јавува проблем, така што навидум убавите и успешни жени не можат да го најдат вистинскиот партнер.

Кој е, всушност, проблемот?

Како што објаснуваат психолозите, мажите можат да толерираат одреден вид на однесување, но постои и одреден вид кај жените што ги плаши.

Овие осум типа ги избегнуваат мажите во широк лак

Премногу мистериозни жени

Мистеријата е секси, но не треба да се претерува. Некои знаат да одат во крајности, па да „исчезнат“ неколку дена без какво било објаснување, да не одговараат на телефон и да не одговараат на пораки. Колку и да му се допаѓа таа, ниту еден маж што се држи до себе, нема да го толерира тоа.

Себична жена

Ние веруваме дека сè ви е јасно. Парите и луксузот се единствените работи што ги интересираат, а тоа не е баш рецепт за среќна врска.

Емотивно нестабилни жени

Кралици на драмата, оние кои прават сè од ништо. Тие ја апсорбираат енергијата и се многу токсични. Во еден момент тие плачат, а во следниот се смеат.

Жени кои ги омаловажуваат мажите

Тие ја користат секоја можност да го „спуштат“ партнерот и да покажат дека се поспособни. Тоа може да се издржи некое време, но никој не сака да се чувствува помалку вреден до крајот на животот.

Жени кои имаат цел само да стапат во брак

Тие се многу лукави и точно знаат што сака мажот да чуе. Тие секогаш се во одлично расположение, совршени, послушни и се чини дека се подготвени целиот живот да го посветат на партнерот. Во суштина, таа нема свое ЈАС, нема интереси, таа е 100% посветена на својот маж и може брзо да им досади на мажите. Особено на интелигентен маж.

Љубоморни контролни измами

Таа сака да биде присутна во сите аспекти од животот на нејзиниот маж и го смета за нејзина сопственост. Таа се меша во сè, од неговите комбинации на облека, преку неговиот избор на пријатели. Таа е љубоморна на секоја жена што гледа во него и вие можете само да замислите колку мажот може да издржи со таква личност.

Жени кои постојано се жалат на сè

Проблемот е нивна работа,пријателите, проблемот е време, проблемот е сè. Откако разговара со вака жена, мажот може само да помисли дека е длабоко несреќна и тоа воопшто нема да му биде привлечно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris