Николина и Видоје останаа без 300.000 евра на одморoт: Водителката објасни зошто носеле ТОЛКУ МНОГУ ПАРИ

12 август, 20200
nikolina pisek

Имаале “само” 60.000 евра кеш…

Добро познатата презентерка Николина Пичек и нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ неодамна доживејаа непријатност за време на летниот годишен одмор во вила Хедонист во Каштел Стари.

Пред крајот на летниот годишен одмор на Николина, Видоје и нивните деца беа исфрлени од вилата, а водителката тврди дека работите во вредност од околу 300.000 евра не им биле вратени.

Многумина се прашуваат зошто на одмор Николина и нејзиниот сопруг зеле околу 60 000 во готовина, како и скап накит и часовници.

„Мојот сопруг повлече пари од банка во Сплит затоа што потпишуваме договор за куќа во Загреб и требаше да се даде аванс. Што се однесува до накитот, не знам зошто драма? Јас сум жена која сака накит и сакам да го менувам. Зошто не би го носела со мене мојот накит? Видоје, од друга страна, е страствен љубител на часовници, тоа е неговата “љубов “, рече Николина Пишек за „Слободна Далмација “.

Како што објаснува Николина, таа и Видоје останаа без пари, готовина (65 до 68 илјади евра), машки часовник „ Custos “ (18 илјади евра), часовник „ Rolex Daytona rose gold “ (35 илјади евра), нараквици „Cartier Love “со дијаманти (40 илјади и 600 евра), машки часовник„ Pierre Kunz “(злато) (25 илјади евра), женски прстен„ Cartier Panther “(25 илјади евра) и прстен„ Chopard “од 3,75 каратно злато (65 илјади евра).

Ве потсетуваме дека парот и нивните деца беа избркани од вилата на 12-ти ден од летниот одмор, што ја изнајмија за 14 дена за 20 000 евра. Рок Гале, сопругот на сопственичката на вилата, по инцидентот изјави дека тие ја „уништиле“ неговата куќа и тоа е причината поради која ги исфрлил.

Видоје Ристовиќ го тужеше словенечкиот претприемач Рок Гале (49), сопруга на сопственикот на вилата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi