Новак Џоковиќ ужива со семејството на луксузна јахта во Задар, за прв пат во посета на родниот град на Модриќ

17 јуни, 20200
Screenshot_2020-06-17 Novak Đoković uživa s obitelji na luksuznoj jahti u Zadru, u posjetu Modrićevom rodnom gradu stigao p[...]

Јахтата Аша е долга 28 метри, има четири луксузни соби и може да смести девет гости, а нејзини гости во моментов се тенисерот Новак Џоковиќ и неговото семејство.

Најдобриот тенисер на светот, Новак Џоковиќ, во вторникот попладне слета со семејството во Задар, каде потоа од аеродромот се упати кон јахтата Аша, на која ќе престојува со сопругата Јелена, синот и ќерката.

Ова е исто така прва посета на Новак на Задар, а призна дека не знаел дека Задар е родниот град на Лука Модриќ. „Не знаев дека Задар е роден град на Лука Модриќ, па ќе го повикав да ми даде препорака каде да одам, што да правам, со кого да се сретнам … Се надевам дека ќе имам можност еден ден да поминам со него во неговиот град“, изјави славниот тенисер.

За време на паузата од работа, Новак ужива во луксузната јахта со сопругата и децата, а се шпекулира дека Џоковиќ ќе ги посети хрватските природни убавини покрај брегот и островите, во уште неколку денови во Хрватска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris