Новак Ѓоковиќ заигра на забава во ноќен клуб

13 јуни, 20200
кн,м ,м

Тенискиот Ас деновите во Белград ги искористи меѓудругото и за добра забава. Бидејќи е целосно посветен на претстојната серија на хуманитарни турнири „турнеја Адрија“, за која вели дека е можно само со неверојатна жртва на сите во организацијата, дневна и ноќна работа и целосна посветеност на сите вклучени во оваа приказна, со оглед дека ваквите работи обично се подготвуваат шест до 12 месеци, додека Србија се подготвува за три недели, Новак Ѓоковиќ одлучи да си земе заслужен одмор. Прво победи во фудбалот, кој го играше со пријателите, потоа беше на збогувањето на тренерот Дејан Милојевиќ од БК Мега Бемакс, каде се дружеше и со Никола Јокиќ, а потоа заврши со браќата Марко и Џорџ во белградски клуб, каде што уживаа еден дел од ноќта.


За потсетување, „турнејата Адрија“ започнува овој петок напладне во тенискиот центар Новак со официјална церемонија од 4 часот. Во мешани двојки ќе играат Јелена Јанковиќ, Олга Даниловиќ, Ненад Зимоњиќ и Новак Џоковиќ. После тоа, ќе се играат двојки околу 18 часот, кога ќе настапат и Григор Димитров, Александар Зверев, Виктор Тројки, Зимоњиќ и други тенисери. Првиот ден, планиран е музички и тениски спектакл, како дел од кој ќе настапат пијанистката Лола Астанова и виолинистот Немања Радуловиќ. Натпреварот ќе се игра според принципот „Круг Робин“, што значи дека сите ќе играат едни со други во две групи од четири играчи. Така, во сабота, секој тенисер ќе има два меча, а во недела уште еден натпревар во групата, а потоа ќе се игра финалето меѓу двајцата најдобри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris