Обожавате лук? Имаме одлични вести за вас!

8 август, 20200
дфдфд

Ако страдате од секојдневни здравствени проблеми како што се настинка, грип или габични инфекции, лукот многу ќе ви помогне со овие заболувања. Покрај тоа, лукот активно учествува во олеснување на симптомите на остеоартритис, дијабетес и зголемена простата. Лукот го зајакнува имунитетот и му помага на телото да ги отстрани токсините, а во комбинација со мед и ѓумбир го ублажува и отстранува дури и придружните несакани ефекти од хемотерапија.

Чудотворниот Лук | Radovis News - Прв Online медиум во Радовиш ...

Лукот најдобро се консумира сиров на празен стомак затоа што, во спротивно, телото има многу потешко време апсорбирајќи ги сите свои хранливи материи. За овој пијалок, потребно ви е чешне лук, парче ѓумбир, лажица мед и чаша топла вода. Мешајте го лукот и изрендајте парче ѓумбир. Додадете лажица мед и добро измешајте. Додадете ја смесата во чаша топла вода и уште еднаш измешајте сè добро. За подобар вкус и уште посилен ефект, можете да исцедите половина лимон во овој пијалок. Конзумирајте ја оваа комбинација на празен стомак секој ден.Ќе се чувствувате поздрави и полни со енергија, а вашиот кардиоваскуларен и имунолошки систем ќе бидат зајакнати и заштитени.

Повеќекратно зголемена продажбата на ѓумбир, лук и лимон во Русија ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris