Од Адел до Бијонсе: Ниту најпознатите дами на денешницата не можат да му одолеат на новиот „хит-бренд“

12 август, 20200
1290705

Со импресивна армија на познати обожаватели, 27-годишната француска дизајнерка Марина Сере успеа да постигне успех на модната сцена за која многу дизајнери можат само да сонуваат.

„Ти благодарам кралице што секогаш се чувствуваме сакано заради твојата уметност“, напиша британската дива Адел на својот Инстаграм клекната под ТВ-екранот на која се прикажува сцена од филмот „Black is King“ во кој глуми Бијонсе.

Во споменатиот филм, кој јавноста можеше премиерно да го погледне минатиот петок на каналот „Дизни плус“, Бијонсе носеше препознатлив костум потпишан од 27-годишната француска дизајнерка Марина Сере, а како вистински обожавател на ликот и делото на нејзината музичка колешка, Адел ѝ даде подршка на објавената фотографија носејќи тесен костум со идентичен дизајн.

Различни верзии на костумот во кои Адел е прикажана на Инстаграм, како и слични костими, се видени оваа година на многу познати дами од светот на шоубизнисот како пејачката Лорда, Розали, Дуа Липа и познатата реалити везда и магнат за убавина Кајли Џенер.

Француската модна дизајнерка, која во едно од своите последни интервјуа ја опиша Карл Лагерфелд како жена со „челична волја“, успеа да создаде вистинска забуна на светската модна сцена откако освои парична награда од францускиот моден концерн LVMH и лансирање на сопствен бренд во 2017 година. Од нејзината деби-колекција претставена во 2018 година до денес, Марине Сере го истакна својот препознатлив полумесечев мотив на мноштво облека, како и во нејзината колекција за капсули креирана во соработка со американскиот спортски гигант Најк.

И покрај тоа што е логото старо само три години, таа е впечатлива и препознатлива на модната сцена како Медуза на италијанската куќа Версаче, двојната буква Г на Гучи или кука за брендот Најк.

„За нас, Месечината е како икона, амблем, слика, презентација, знаме, јазик, метафора, предмет во кој веруваме, што претставува преминување на границите, хибридност и слобода“, изјави 27-годишната Французинка за магазинот „Dazed and Confused“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi