Откриена е тајната за совршените стомачни на Џеј Ло. Ова е волшебната намирница што топи масти

17 август, 2020
фгхј

Тајната во храната што топи маснотии

Посебно место во нејзината диета, заземаат протеините, како што се: посно сирење, млеко, јогурт, сурутка, риба, јајца, ореви и мешунки. Посебна тајна на нејзината диета е кварк, вид кашкавал со малку маснотии или погуст јогурт кој потекнува од Германија и Австрија и е многу здрав, го зајакнува имунитетот, го забрзува метаболизмот, ги зајакнува мускулите и ја топи маснотиите. Можете да направите кварк сами.

Ви требаат:

2 чаши млеко

½ чаши матеница.

И кваркот е подготвен вака: направете матеница со додавање на една лажица сок од лимон во една чаша млеко. После десетина минути на собна температура, млекото ќе почне да коагулира и вашата матеница ќе биде подготвена за употреба. Потоа загрејте две чаши млеко во сад, извадете го од оган и оставете да се излади. Потоа измешајте ја матеница во млекото. Добиената мешавина префрлете ја во сад и оставете ја на собна температура околу 24 часа. Ќе добиете мешавина што личи на јогурт. Пренесете го во газа што ја ставате на шерпа или чинија, а потоа ставете ја во фрижидер да ја помине ноќта. После тоа, можете да го консумирате кваркот и да го чувате во фрижидер следните четири дена. Џеј Ло не јаде шеќер, а кога сака да се „засладува“, јаде сладолед без шеќер, протеински палачинки направени од протеински прав, без брашно и пие протеински шејкови. Таа не пие кафе и алкохол,туку големи количини на вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris