Ова е најдобриот начин да се нашминкате доколку имате сини очи.

17 јуни, 20200
DFDFD

Во шминката е познато дека нема ограничувања и некои јасни правила. На секого му е дозволено да стори сé, особено ако тоа ве прави среќни. Сепак, не секој стил одговара на сите, а понекогаш и користите шминка за да го потенцирате она што не треба, наместо тоа што е впечатливо на вашето лице. Понекогаш е доволно да се корегира изборот на нијанси или руменило за да му се даде на целиот „изглед“ поинаква нота. Професионалните шминкери на познати личности, Џилијан Демпси и Бу Нелсон, за порталот New Beauty, посочија некои основни правила, односно упатства, кои луѓето со сини очи треба да ги следат доколку сакаат да ја истакнат целата убавина на нивните очи. За да ги направите сините очи да изгледаат посветли, изберете топли бои и комплементарни нијанси на портокал – бакар, корал и бронза.

View this post on Instagram

Цветной макияж с оттенками: Кошачьи Ушки, Изобретательница, Инкогнито, Громовержец, Драгоценная Супруга, Смиренная Дева @tammytanuka 1. Намечаю форму мягким карандашом, растушевываю его и закрепляю оттенком Кошачьи Ушки. 2. От внутреннего уголка до середины по складке века наношу оттенок Изобретательница и втушевываю его в Кошачьи Ушки. 3. Оттенком инкогнито ставлю пятно во внешнем уголке, затем аккуратно оттягиваю к височной части. Там где растушевка уходит в кожу, добавляю еще Кошачьи Ушки. 4. На подвижное веко наношу оттенок Громовержец, сначала легким слоем. Во внутренний уголок добавляю Изобретателя, и сверху еще раз Громовержец и дублирую на базу этот же оттенок для насыщенности, затрагивая все подвижное веко. 5. Соединяю нижнее веко с внешним уголком оттенками Инкогнито + Кошачьи Ушки. В центре на глиттер праймер наношу Драгоценную Супругу. 6. Внутренний уголок выделяю Смиренной Девой, прокрашиваю слизистую, подвожу верхнее веко подводкой, стрелку не вывожу, завершаю макияж ресницами. #makeup #makeupideas #colormakeup #smokeyeye #eyemakeup #beautymakeup #colorfulmakeup #colorsmokey #tammytanuka #makeuppictorials #pictorial #makeuptutorial #tutorialmakeup #closeup #blending #mymakeup #eyeshadow #makeupartist #mua #makeupaddict #makeuplook #makeuplove #makeupbeauty #makeuplife #macroeye #smokeyeyes #makeupcolors #brightmakeup #brighteye

A post shared by Диана Белова (@gaotha_saoirse) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris