Ова е тајната што ја крие фустанот на принцезата Дијана кој е продаден на аукција за вртоглаво висока цена

25 декември, 2020
20170628-vistinata-za-princezata-dijana-i-mitot-sozdaden-od-nea-m


25 години откако го носеше, таканаречениот „одмазда“ фустан на принцезата Дијана сè уште останува како еден од оние култни мали црни фустани за кои секогаш се зборува. Видовме многу фотографии и снимки кои ја прикажуваат Дијана во овој црн фустан до колена, отворени рамена и грб, но малкумина од нас ја знаат вистинската приказна зад ова парче.

Имено, Лејди Ди присуствуваше на настан организиран од престижниот магазин Vanity Fair во Лондон, и тоа беше важен ден откако принцот Чарлс претходно во документарецот прикажан на националната телевизија призна дека не е верен со сопругата Јавното мислење за Чарлс никогаш не било полошо и повеќето застанале на страната на принцезата Дијана. Поентата на документарниот филм беше да се прикаже принцот во подобро светло, но овој план не успеа бидејќи Чарлс, мртов ладен, изјави дека тој е верен на својата сопруга сè до моментот кога работите станаа неподносливо лоши. Со тоа, Чарлс всушност го потврди јавното мислење дека има тајна врска со Камила Паркер Боулс за која со години се шпекулираше дека е љубовница на принцот.

Тоа беше истата вечер кога сите што го гледаа документарниот филм беа зачудени од скандалозната исповед на принцот, Лејди Ди излезе во нејзиниот спектакуларен црн фустан што го нарача три години претходно, но го сметаше за премногу предизвик. Ова секако беше точно затоа што според строгите правила на британското кралско семејство, ваквите фустани со коктел не и доликуваат на некој член на ова семејство, од прикажување на деколтето и рамената до покажување на нозете.

Така, Дајана планираше да облече нешто поразлично за таа пригода, но потоа реши да му се одмазди на Чарлс – со својот стилист дизајнираше изглед кој би изгледал како милион долари. Но, таа дури и не знаеше дека нејзиниот мал црн фустан ќе постигне исто толку успех. Следниот ден таа беше во сите весници и веднаш ја заслужи титулата „фустан за одмазда на принцезата Дијана“, и токму ова парче и овозможи на Дијана да го врати својот идентитет на самодоверба и автентичност

Со овој избор, таа покажа дека е сè уште личноста пред да се омажи за принцот Чарлс, но дека сега е вооружена со мудроста што ја стекна како мајка и сопруга и дека од несигурна 19-годишна девојка се претвори во жена со мисија и беспрекорна стил

Овој фустан стана симбол на новата силна Дијана која успеа да помине низ една деценија несреќен брак и големи предизвици во рамките на британското кралско семејство, а нејзиниот впечаток беше зголемен со видливиот бисерен ѓердан кој во суштина беше подарок од кралицата Елизабета кога Дајана се омажи за Чарлс, но Дијана го искористи за нејзиниот план за одмазда и го носеше уште многу пати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber