ОВА ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ МНОГУ: Жените се срамат од ОВОЈ дел од телото, а мажите го сакаат!

8 декември, 2020
104631_adult-1867743-1920_f

Спротивно на популарното (женско) мислење, еден дел од телото што го кријат жените поради несигурност е токму она што мажите навистина го сакаат.

Еден дел од телото што ги прави жените честопати да се чувствуваат несигурни, мажите го наведоа како пожелна женска физичка одлика. Станува збор за стомакот. Дури и мажите кои сакаат мускулести и атлетски изградени жени изјавија дека стомакот е секси и повеќе сакаат да го гледаат на жена отколку истакнатите стомачни.

Кога станува збор за лицето, 87 проценти од мажите изјавиле дека прво ги забележале очите на него, а усните се на второ место.

Поголемиот дел од машките испитаници потврдиле дека претпочитаат „просечен“ изглед на женското тело, а атлетско изграденото женско тело е приоритет за само 3 проценти од анкетираните мажи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit