Ова се поубавите половини на најбогатите луѓе на светот! Научник, музичарка, актерка..

5 август, 2020
цвбнм,

Присила Чен (35) е сопруга на основачот на Фејсбук Марк Зукерберг (35). Тие се запознале во 2003 година на Харвард, каде што заедно студирале. Според неа, Цукерберг во почетокот бил прилично срамежлив и нервозен тип, но сфатила дека врската е сериозна кога тој и рекол „дека повеќе би бил на состанок со неа отколку да дава испити“. Тие стапија во брак со интимна церемонија во 2012 година. Таа по професија е педијатар и сериозно се занимава со хуманитарна работа. Таа и нејзиниот сопруг донираа над 1,6 милијарди долари на различни здруженија вклучени во образованието, науката и здравствената заштита на децата.

Лусинда Саутворт (40) е сопруга на ко-основачот на Гугл, Лери Пејџ, 47. Докторатот го доби од Стенфорд.
Таа работеше со сопругот во Гугл извесно време, но сега е дома и се грижи за нивните две деца. На нивната свадба на приватен остров имало 600 гости. За неа всушност не се знае многу. Но, тие исто така вложуваат многу пари во хуманитарна работа.

Мелинда Гејтс е сопруга на Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот. Тој може да се пофали со богатство од над 80 милијарди долари, а неговата придружничка, Мелинда, му помага со секој следен чекор. Кога Гејтс го основа Мајкрософт, Мелинда беше една од вработените, а подоцна, во 1994 година, тие се венчаа. Денес, тие се многу активни во организирање хуманитарни настани и собирање пари за да им помогнат на болните и гладните луѓе.

Елен Мерсиер е сопруга на Бернард Арно, сопственик на брендови како Диор, Живанши, Селин, Лакроа, Кензо, Сефора, Хенес, Моит и Кандон, Дом Перињон, Помери и многу други, има големо богатство од 30 милијарди долари, а таа го имаше успехот на една жена која следеше по неговите чекори. Елен и Бернард се запознале преку музика и се венчале во 1991 година. Тие се уште се заедно и имаат пет деца.

Никита Кан е американска актерка, модел, бизнисменка и активистка за правата на животните. Таа е најпозната како долгогодишна девојка на извршниот директор на Оракл и една од најбогатите луѓе во светот, Лери Елисон. Кан е родена во 1991 година како Ирина Осипова во Советскиот сојуз, а потоа се пресели во Соединетите Држави, каде што сè уште живее.

Клер Буше(Ванкувер, 17 март 1988 година), попозната по псевдонимот Гримс, е канадски уметник и музичар со кого Елон Муск, сопственикот на Тесла, неодамна имаше син. Клер започнала да снима експериментална музика додека таа сè уште одела на универзитетот Мек Греел во Монтреал, каде се запознала со подземната сцена на индустриската и електронската музика, која ја заинтересирала. Во 2010 година, го издаде својот деби-албум Geidi Primes, под покровителство на етикетата во Монтреал, Арбутус Рекордс. Таа го издаде и албумот Хафакс истата година. На крајот на 2011 година, Арбут заедно со Форди Рекордс го издадоа третиот албум на Гримс – Визии. Албумот беше добро прифатен од критичарите, па Њујорк Тајмс го пофали како еден од најимпресивните албуми на годината.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris