ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

9 август, 2020
799137_5f2ee879d34043e893c208650a0a0a64zag690x480_ls

Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив.

Па, кое од овие две семејства е сиромашно?

Семејството од лево е сиромашно. Едно семејство со ниски приходи бара храна која е поевтина, како што се пица, сладолед и колачи.

Побогато семејство има тенденција да избере повеќе храна како зеленчук, протеини и овошје, иако тоа не значи дека не можат да отидат повремено на торта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris