Овие беа најдобрите фраери од 90-тите години: Каде се денес, што прават и како изгледаат! (ФОТО)

16 август, 20200
225751_profimedia0072425207_ls

Средна должина на коса, фризура таканаречената „италијанка“, сонувачки изглед, широки фармерки и маица … Вака изгледаше скоро секој срце парач од 90-тите, кога тинејџерските серии полни со напнати љубовни афери блескаа и палеа на телевизиските екрани, како и филмови во кои популарниот фраер пати по сосема обична девојка од соседството.

Џони Деп, Леонардо Ди Каприо и Jаред Лето, од плакатот на тинејџери, се искачија директно во ѕвездите, а некои од мангупите во тоа време продолжија да живеат на стара слава. Каде се некои од нив и како изгледаат денес, видете подолу!

Дејвид Шарвет

Sвездата на сериите „Baywatch“ и „Melrose Place“, Дејвид Шарвет, изгледа фантастично на 48-годишна возраст, но после деведесеттите не постигна значителни актерски улоги.Тој се појавува во медиумите главно заради неговиот љубовен живот, децата, поради развод и уживање на гламурозни места со младата девојка Оксана.

Џејсон Пресли

Кој би можел да го заборави Брендон од „Beverly Hills“? Згодниот Џејсон Присли, кој изгледа прекрасно дури и на 50-годишна возраст, цело време работеше вредно во индустријата по неговото „златно доба“, а својата слава ја врати на ТВ-екраните само во 2016 година, во серијалот за детективи „Private Eyes“. Тој се разведе од својата прва сопруга во 2000 година, по само една година брак и е во среќна врска со својата втора сопруга од 2005 година. Двојката има две деца.

Фреди Принц Јуниор

Најголемата sвезда на деведесет романтични комедии, вклучувајќи ги и насловите „She’s All That“, „Boys and Girls“ и „I Know What You Did Last Summer“, Фреди Принц Јуниор беше светски познат и обожаван, но славата исто како во сценариото од еден од неговите филмови, без размислување ја замени со семеен живот. За последните 18 години тој беше најпознат како татко на две деца, кој готви добро и се грижи за куќата, додека неговата сопруга Сара Мишел Гелар продолжува да работи со полна пареа.

Скит Урлик

Скит Урлик е еден од ретките актери кои во педесеттите години уште еднаш добија можност да ја воодушеват тинејџерската публика. Имено, темнокосата убавица, поради која честопати беше споредувана со Џни Деп, ја воодушеви женската публика во своите помлади денови со тоа што се појави во филмовите „Scream“ и „The Craft“, а пред неколку години беше поканет да го игра таткото на еден од главните ликови од супер-популарната тинејџерска серија „Riverdale“, во која Лук Пери глуми и пред неговата смрт. Тој апсолутно eодличен во улогата на водач на бандата, па деновиве ужива во својата новооткриена слава и егоистичките одмори со 24-годишната манекенка Меган Блејл Ирвин.

Џош Хартнет

Згодниот Џош Хартнет од филмовите „Pearl Harbor“ и „40 Days and 40 Nights“ не се промени многу до денес. Деведесеттите беа само отскочна штица во кариерата на овој волшебен актер кој никогаш не се ожени, а живее во хармоничен однос со актерката Тамсин Ергетон од 2012 година. Неговата биографија е богата со филмови и серии што добро ги прифати публиката, а особено се пофали со неговата улога во темната хорор серија „Penny Dreadful“, во која ја имаше главната улога. Џош денес има 42 години, а изгледа скоро исто како и во дваесеттите години.

Грент Шоу

Актерот, кој ја играше улогата на срцето на срцето Џејк Хенсон во серијалот „Melrose Place“ на мали ТВ екрани, ги украси sидовите на многу девојки, а денес е обожаван со еднаква страст од страна на дамите во нешто посериозни години. Згодниот Грент Шоу ја освои публиката со улогата на господинот Спенс во серијалот „Devious Maids“, а моментално блеска и гори како легендарниот Блејк Карингтон, во римејкот на серијалот „Dynasty“. Неговата втора сопруга Кетрин Ланаса исто така се појавува во таа серија, во улогата на негативецот.

Рајан Фелипе

Слабиот млад човек кој некогаш беше познат по својата немирна насмевка, убави сини очи и сини кадрици, е во топ форма на 45-годишна возраст. Рајан Фелипе, кој стана познат со филмовите „Cruel Intentions“ и „I Know What You Did Last Summer“, со години го привлекува вниманието на медиумите со неговиот навидум совршен брак со Рис Витерспун, неговата љубов уште од неговите тинејџерски денови. Кога се разведоа во 2008 година, се шпекулираше дека му пречи дека е попозната од него, но ниту Рис ниту Рајан, кои имаат две деца, не ги потврдија тие гласини. Згодниот Рајан никогаш не успеа да ја повтори својата тинејџерска слава, иако постојано работи во индустријата. Од новите проекти, се издвојуваат сериите „Shooter“ и „Secrets and Lies “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi