Овие правила на СЕКСУАЛНИОТ БОНТОН секоја жена треба да ги знае!

27 декември, 2020
0fa0b32a5bad0832d4f0049c390f8f3bd91c6833

Без разлика дали сте слободни, венчани или во врска, треба да ги научите овие 28 правила за етикета.

Научете и применете и веднаш ќе ги видите позитивните страни.

1. Секогаш кажувајте што сакате во кревет. Еден човек не може да ви го прочита умот, а ако не може да ве задоволи, кажете му што не е во ред. Бидете стрпливи.

2. Престанете да глумите оргазам. Ако се преправате, никогаш нема да доживеете оргазам и тоа е ваша вина. На крајот на краиштата, тој маж ќе помисли дека тоа што го прави „гори“ во вас, така што ќе продолжи да го прави тоа.

3. Сексот не толерира себичност. Колку повеќе давате, толку повеќе ќе добиете.

4. Не го задоволувајте оној што не е подготвен да ве задоволи. Добриот маж никогаш нема да го стави своето задоволство пред задоволството на неговата жена. Вашиот оргазам ќе го возбуди уште повеќе.

5. Не плашете се да бидете гласни. Викајте, јавувајте се, пејте – сè што треба да направите е да бидете сами и да ги искажете своите емоции на начинот на кој сакате.

6. Не го отпишувајте мажот ако вашиот прв секс не бил добар. Одличен секс бара вежбање.

7. Првата и најважна работа е да научите како да се задоволите. Дајте му шанса да ве задоволи, а ако не – добро, вие го заслужувате најдоброто.

8. Аналниот секс бара согласност од двајцата партнери.

9. Мастурбацијата не е само за мажите. Жените кои самостојно мастурбираат имаат подобар секс, тврдат истражувањата.

10. Мастурбацијата не е нешто што треба да го направите сами. Покажете му каде да ве допре.

11. Треба да ги знаете вашите граници во сексот, но и да бидете отворени.

Photo of sexy married couple kissing in bed

12. Не мора секогаш да кажувате ДА. Во ред е да не сте за секс.

13. Но, ако постојано велите НЕ, тоа може да ја уништи врската. Ако постои емоционална близина во врската, работете и на физичката – затоа што е важна.

14. Телото е прекрасно. Без разлика дали сте слаба, дебелка, голема или мала – вие сте жена и сте убава. Не дозволувајте никој да ви каже дека не е точно.

15. Не се дружи со маж кој смета дека предиграта не е важна.

16. Не мора тој секогаш да иницира секс, може да се обидете и вие ​ – ќе ви се допадне и на двајцата.

17. Ако имате секс без кондом, време е да разговарате: за статусот на вашата врска, за сексуално преносливи болести, за инфекции, за деца …

Young happy couple having romantic time in bedroom

18. Не ја потценувајте важноста на бакнувањето. Ова е клучот за емоционална блискост за време на сексот.

19. Не осудувај туѓ сексуален живот и никогаш не го споредувај со својот.

20. Ако не сте сигурни дали сте доживеале оргазам – тогаш не сте го доживеале! Кога би доживеале оргазам, би го знаеле тоа.

21. Утринскиот секс го простува утринскиот здив.

22. Купете си секси долна облека. Не само за него, туку и за себе. Ќе се чувствувате како божица во тоа.

23. Нема место за одвратното во сексот. Непријатностите се дел од сексуалната игра.

24. Ако сакате да кажете „едноставни“ зборови за време на сексот, тоа е во ред, се додека тој е во ред со тоа.

25. Чувајте ги тајните детали за вашиот сексуален живот. Нека сексот е нешто што е само ваше и на вашиот партнер.

26. За вистински маж, вашето тело е секогаш секси – без оглед на тежината, стриите, целулитот.

27. Додека вежбате секс, искористете ги максимално и од вашите и од неговите раце – допрете ја личноста, а не перниците.

28. Уживајте, оставете ги грижите за подоцна и само дозволете си да се опуштите и да се растеретите што е можно повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber