Универзумот прави чуда! На овој начин, замислете ги НОВОГОДИШНИТЕ ЖЕЛБИ и очекувајте нешто НЕВЕРОЈАТНО!

27 декември, 2020
58591620689fa03e48b568acc181d6234c7c4fa0

Се сеќавате ли што посакавте за себе минатата година?

Ако не, или желбата не е исполнета, предлагаме овој пат да направиме нешто поразлично, така што сè сигурно ќе се оствари во новата година.

Пепел во чаша шампањ, паричка под чаршафот како симбол на богатство или нова црвена долна облека како гаранција за врел секс – можеби сте го направиле сето тоа, и повеќе од еднаш. Ако ви се чини дека традиционалните знаци не функционираат, подобро е да одвоите време и да го извршите вашиот ритуал… не заборавајќи ги правилата на Фенг Шуи и советите на психолозите.

1. Неколку дена: ОДЛОБОДЕТЕ ПРОСТОР

Зошто некои соништа се исполнуваат, а други не? Можеби едноставно нема доволно простор за нив во вашиот живот? Подобро е да започнете да ги подготвувате новогодишните желби со збогување со минатото. Покрај тоа, потребно е да се разделиме со него со збор и дело.

Не е доволно само да се исчисти прашината и да се отстрани сè што не е на место од површината. Додека шетате низ куќата, погледнете внимателно за да забележите и отфрлите сè што е скршено, старо и непотребно без жалење. Погледнете ги плакарите и ослободете се барем од оние предмети или чевли што никогаш не сте ги носеле во претходните 12 месеци. Општо, сите предмети во категоријата „што ако треба“ се солидни кандидати за фрлање. Кинески или фенг шуи експерти би рекле дека таквите работи акумулираат стагнација на енергија што блокира.

Размислете за што можат да бидат поврзани со вас некои работи со кои се занимавате: стари заблуди, стари навики, празни дела, застарени врски, лоши врски – сè што сакате да оставите во минатото. Ако сте надвор од градот или има камин во вашата куќа, добро е да фрлите неколку „наполнети“ симболични предмети во оган: на пример, стуткана кутија цигари, проверка за непотребни набавки, белешка на некоја личност… Не заборавајте да ја исчистите работната површина, отстранете го целиот отпад од вашата пошта, ажурирајте ги дневниците и тетратките.

2. ПОТСЕТЕТЕ ГО ВЕКТОРОТ НА ЖЕЛБИ

Вообичаено е да се заблагодаруваме за годината што изминува, сеќавајќи се на сите добри работи. Овој ритуал има важно психолошко значење. Во последните 12 месеци се сменивте и вашите желби се со вас (дури и ако тоа не е очигледно на прв поглед). Анализирајќи ги вашите чувства и оценувајќи ги настаните, можете да формирате вектор на движење на подобро. За да го направите ова, можете да ја користите техниката NLP. Земете 2 листови хартија и пенкало, одвојте неколку минути и обидете се искрено да одговорите на следниве прашања.

 • Кои настани се случија во вашиот живот во текот на изминатата година?
 • Кои беа најсреќни – и зошто?
 • А што е најнепријатно и зошто?
 • Запишете ги трите најважни теми кои ја дефинираат годината што заминува.
 • Со што следно НЕ САКАТЕ да се соочите во новата година?
 • Со што сте најмногу горди за постигнатото?
 • Што мислите, што другите потценија?
 • Што се случи во годината за која најмногу жалите?
 • Кое од работите што ги посакувавте не се оствари?
 • Како се чувствувате за општото расположение на годината што заминува? Запишете и позитивни и негативни емоции.

Заклучоци:

 • Гледајќи наназад, што најмногу сте пропуштиле во изминатата година? (На пример: време, пари, поддршка, решителност, итн.)
 • Ако нешто се повтори, што би правеле поинаку?
 • Што ве научи оваа година, кои лекции ќе ги паметите?
 • Наведете барем три работи за кои сте благодарни на другите луѓе, Универзумот и самиот живот.
 • Наведете најмалку три работи за кои сте благодарни.
 • Зачувајте го листот со вториот лист („Заклучоци“) и изгорете го првиот, сè уште внимателно слушајќи го чувството на леснотија што продолжува да расте одвнатре. Забележувајќи позитивни промени, започнувате да го движите времето.

3. НОЌ НА 31 ДЕКЕМВРИ

Ако претходните фази на работата се извршени правилно, веќе сте подготвени да ги замислите вашите желби. Важно е да ги формулирате одделно, со детали и сопствени чувства: замислете точно како се чувствувате кога ќе станат реалност.

Обрнете внимание на што или кога е насочена вашата желба: вие лично; за вашите односи со луѓето; на глобално ниво, за вашата улога во овој живот или место во вселената.

Обидете се да не се фокусирате на надворешните околности (на пример, „Сакам да запознаам совршен маж“), туку на вашата улога и квалитет во оваа ситуација („Сакам да бидам среќна, сакана жена“).

Елиминирајте ги сите негативни страни – „не“: на пример, наместо „Сакам да ослабам 10 кг“, подобро е да кажете „Се чувствувам лесно, имам оптимална тежина и сум во одлична форма“; наместо „Не ми треба ништо“ – „Секогаш имам доволно пари за она што ми е важно“.

Конечно, за да го консолидирате резултатот, на првиот ден (или дури и првата вечер) од новата година, можете да пријавите “Ритуал на осум портокали”. Се верува дека ова сончево овошје ја отелотворува енергијата на просперитет и радост на животот, а бројот 8 го симболизира просперитетот на Фенг Шуи.

Кога влегувате во куќата, фрлете ги на подот – за да се распаднат во сите простории, освен во бањата и тоалетот. Додека тркалате портокали, искрено и гласно посакајте си сè – среќа, љубов, успех, богатство, здравје итн. Во текот на првата новогодишна недела, понудете го ова овошје на гости или соседи.

Но, што е најважно, почувствувајте го здивот на празникот и носете го во иднината: вашите соништа веќе почнуваат да се остваруваат!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber