Овие преубави купатила се хит на Инстаграм!

2 август, 2020
kupatilo

Современите бањи се инспирација за оние кои планираат реновирање или едноставно сакаат да погледнат убави ентериери. Задолжително видете ги – овие купатила се хит на Инстаграм!

Цветен сјај

Заборавете на здодевните плочки! Во оваа бања има цветни обрасци, а плочки има само на подот. Романтичното изобилство на цвеќиња е апсолутен хит. Не само романтичарите се оние кои сонуваат за таква бања, ова е одлична идеја за секој што ја сака природата. Кадата не мора да биде бела, иако оваа боја совршено доминира во целокупниот амбиент. Во овој пример, можеме да видиме дека во оваа бања има када во црвена боја. Интересно!

Cvetni sjaj

Необична када

Не сакаме да размислиме колку чинат дизајнерите кади, но ефектот е зачудувачки. Кој не би сакал да се релаксира во ваква када секоја вечер? Вреди да се бараат поевтини алтернативи во продавниците. Покрај необичните дизајни, во тренд се и црните кади со малку овална форма.

Neobična kada

Црно и бело

Модерното дуо во црно и бело го разбива ретро-стилот. Најмногу внимание, сепак, е насочено кон огромниот лустер и старомодното огледало.Ова е просторија полна со контраст, но во исто време многу добро стилски украсена. Столот и огледалото со рамка и даваат посебен шарм на едноставната бела боја.

Crno-belo

Декоративен ѕид

Може ли бањата да биде елегантна? Оваа фотографија докажува дека може. Декоративен ѕид и прекрасен лустер – модерен ентериер со стилски дизајн. Овалните кади сега се во мода. Земете една и не плашете се да користите тапети наместо плочки. Денес, постојат многу модели од винил кои се декоративни и водоотпорни. Создадете своја оаза за релаксација.

Ukrasni zid

Викторијански стил

Романтична бања викторијанскиот стил веројатно нема да им се допадне на мажите, но сигурно ќе ги украде срцата на многу дами. Ова е идеално место за вистинска дама. Ретро стилската када со декоративни ногарки во златна боја ќе ви овозможи долги часови релаксација во миризлива пена.

U viktorijanskom stilu

Невообичаени плочки

Хит на оваа година се оригиналните плочки со необична форма Доволно е да ги користите овие плочки за еден ѕид. Во комбинација со мијалникот, мермерните детали и необичното огледало, оваа бања изгледа навистина елегантно.

Neobične pločice

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris