Пазете се од нив! Ви ги претставуваме 4-те најкомплицирани хороскопски знаци!

26 август, 2020
horoskop 4

Тие имаат одлични особини, но заради некои, тие важат за луѓе кои се напорни во околината. На прв поглед ќе се излажете, но овие четири знаци се посложени од другите.

Овен

Иако е дарежлив и пријатен, членовите на овој знак можат да бидат исклучително тешки и напорни заради нивното однесување насочено кон барање внимание од другите, вклучително драма, манипулација, претендирање дека се жртва, па дури и сексуално заводливо однесување со цел „победување на луѓе“.

Рак

Благородните Ракови во жолтите минути можат да добијат голем број непријатели, поради што попрво би побегнале од својата кожа отколку да трпат екстремни промени во расположението, тешкотии во контролирањето на лутината и минлива параноја.

Вага

Одлични дипломати и еден од најсоцијалните знаци на хороскопот, исто така, имаат многу мрачна  линија, поради што многумина ги избегнуваат, имено, тие се многу склони кон пасивна агресија. Ова подразбира контрадикторни чувства во моменти на стрес. Поради нерешени чувства на инфериорност, тие осцилираат помеѓу чувствата на инфериорност и супериорност. Ако се соочат со сопственото однесување, тие немаат увид во својата вина, туку ги обвинуваат другите.

Риба

Премногу чувствителните и повлечени членови на овој знак може да бидат тешко да се поднесат ако ги фати меланхолија.Тогаш тие се премногу чувствителни на каква било форма на критика, тие се пасивни, неодлучни и полни со комплекси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris