Пет најдобри апликации за следење на менструалниот циклус

25 август, 2020
ciklus

Апликациите што го следат менструалниот циклус се уште еден доказ за времето што се менува со развојот на технологијата. Без разлика дали некогаш сте обележале број на календарот со црвен маркер или сте користеле посебен менструален календар, сигурно се сеќавате на вашиот минато за следење на циклусот.

Денес, кога плаќаме сметки и купуваме авионски билети во далечни земји преку паметни телефони, следењето на менструалниот циклус преку апликацијата не воопшто е чудна работа. Но, во морето со апликации, понекогаш е тешко да се избере вистинската.

Ви ги претставуваме петте најдобри апликации за следење на менструалниот циклус за сите возрасти.

Period Tracker

Period Tracker е забавна апликација која е популарна кај тинејџерките и 40-годишните жени. Покрај изгледот и дизајнот, оваа апликација ги ривлекува жените затоа што е лесна за употреба. Но, покрај едноставниот календар преку кој го запишувате почетокот и крајот на циклусот, Period Tracker исто така ви овозможува да ги следите физичките симптоми што ги имате за време, пред и после менструацијата.

Clue

Clue е дефинитивно една од најпопуларните апликации за следење на циклусот. Покрај следење на менструалниот циклус, тој нуди можност да води дневник за сите други медицински податоци поврзани со циклусот. Со него, ќе можете да ја снимите состојбата на лицето и скалпот, расположението, квалитетот на спиењето и болката, па затоа не сме изненадени што оваа апликација е омилена кај професионалците.

MySisters

Апликација за постари жени кои се во период на перименопауза и менопауза е дефинитивно апликацијата mySisters за следење на менструалниот циклус. Оваа апликација е специјално дизајнирана за да ги следи симптомите како што се анксиозност и мигрена.

Flo

Оваа апликација ја обожаваат сите жени, најмногу затоа што доаѓа со chat преку кој можете да ги поставите дури и најинтимните прашања потполно анонимно. Од чудни мириси за време на менструацијата до секс за време на менструацијата. Исто така, апликацијата содржи мноштво корисни медицински и професионални статии преку кои можете да научите многу за циклусот и сопственото тело.

FitrWoman

Оваа апликација е одлична за сите жени кои се активни и кои спортуваат. Апликацијата FitrWoman ќе ве научи како менструалниот циклус влијае на вашата активност и подвижност и ќе ви даде совети за вашата дневна исхрана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris