Пливачите на плажа беа пречекани од отровна змија, погледнете ја застрашувачката сцена

26 август, 2020
plivaci

Sunday Times“ пренесува дека пливачите во Дурбан биле пречекани од грозоморната глетка, а настанот ги изненадил и експертите, кои се вклучиле во спасување на една од најомрачните змии во светот.

Видео кое се појави на социјалните медиуми прикажува змија што се обидува безуспешно да ги пробие брановите. За среќа за неа, на спасувачката операција наскоро им се придружија експерти од локалниот Институт за морско истражување, кои одговорија на повик од полицијата.

„Обично сме многу скептични по ваквите извештаи, бидејќи повеќето луѓе, кога ќе видат голема темна змија кај нас, веднаш мислат дека тоа е црна мамба“, напишаа експертите на Фејсбук, по успешната операција за спасување.

Тие објаснија дека црните мамби избираат живеалишта за своите живеалишта, со густа вегетација, отколку, како што е случајот тука, крајбрежните области.

Тие претпоставуваат дека оваа била пронајдена случајно на плажа, доаѓајќи преку канали или реки кои водат кон пристаништето.

„Кога  пристапивме, змијата беше толку исцрпена што дури не нè забележа. Ние ја фативме без проблем и ја однесовме на ветеринар за да утврди во каква состојба се наоѓа“, додаваат тие. Откако ќе ја обнови изгубената сила, змијата ќе биде вратена во своето природно живеалиште.Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris