ПО ЦЕЛИ 9 ГОДИНИ: Адам Ламберт и „Квин“ го објавуваат својот прв заеднички албум

27 август, 2020
kvin

Членовите на Квин, Брајан Меј и Роџер Тејлор, решија да го објават својот прв албум со Адам Ламберт. Станува збор за издание во живо кое ќе се вика „Queen + Adam Live Around the World“

Тоа е колекција на концертни изведби од најпознатите концерти на групата. До денес, тие имаат одржано 218 концерти низ целиот Свет, а 3.659.232 луѓе ги виделе. Снимките ги вклучуваат следниве претстави: „Rock in Rio“ во Лисабон, „Isle of Wight Festival“ во Велика Британија, „Summer Sonica“ во Јапонија. Албумот ќе содржи и избрани британски и северноамерикански настапи како и еден од последните концерти пред крајот на турнејата и хуманитарниот концерт во Австралија за да помогне во борбата против пожарот.

Албумот „Queen “, исто така, ќе содржи сет на споменатиот австралиски концерт, каде што изведоа оригинален сет од претстава во Live Ade во 1985 година: „Bohemian Rhapsody“, „Radio Ga Ga“, „Hammer To Fall“, „Crazy Little Thing Called Love“„We Will Rock You“ и „We are The Champions“.

Албумот од дваесет песни ги содржи и познатите „Don’t Stop Me Now“ и „I Want To Break Free“, како и некои песни што ретко ги слушаме, како што се хитовите на Меркур „Love Kills“ и „I Was Born To Love You“. Албумот излегува во продажба на 2 октомври.

Ламберт се запозна со Меј и Тејлор во 2009 година во шоуто „Американски идол“. Во истата година „Квин“ ја прекина соработката со Пол Роџерс, а тие имаа и неколку настапи со Ламберт. Официјалната соработка започна во 2011 година и сѐуште трае. Тие, исто така, настапија заедно на минатогодишните Оскари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris