Пејачката ја крена маицата и фотографираше важел дел од нејзиното тело, а потоа им испрати важна порака на сите жени во Светот

27 август, 2020
st-830x0

Иако многу жени користат филтри за да ги сокријат своите несовршености на фотографиите, британската пејачка Стејси Соломон гордо ги покажува!

Пејачката Стејси Соломон (30) на својот Инстаграм профил објави фотографија во која ги фотографираше колковите со намера да ги покаже стриите што ги доби по третото породување.

Пејачката ја крена кафеавата маица, а потоа позираше за фотографии во прилично опуштени пози – без никаков мебел, во потрага по добар агол или светлина што би сокриле одредени несовршености.

Покрај длабоките стрии, кои беа предизвикани од истегнување на сврзното ткиво во кожата, Стејси го покажа својот заоблен стомак и па изјави дека е горда на своето тело.

Овие се моите омилени стрии не само затоа што моите колкови мораше да пораснат толку големи за да можев да ги донесам децата на свет, туку затоа што на сонцето тие блескаат како сјај. Тие допираат до грбот и апсолутно ми се омилени – напиша Стејси во постот.

Во следната објава, таа седна на подот и ја крена маицата со огромна насмевка на лицето.

Никогаш не се срамете од себеси. Секој мал детал на вашето тело открива низ што сте поминале. Ги открива сите предизвици со кои сте се соочиле. Сите ваши подеми и падови. Затоа, ајде да го прифатиме секој дел од нас и сите разлики во телото – напиша британската пејачка и на тој начин испраќајќи важна порака до Светот што секоја жена треба да ја прочита.

На овој начин, Стејси придонесе за кампања за зајакнување на жените, а нејзините фотографии станаа вирални на социјалните мрежи.

Многу жени ентузијастички реагираа на искрените објави на англиската пејачка која има три деца.

– Стејси, благодарам за ова! Ти си една од ретките што го покажува своето вистинско тело и не прави од себе совршенство што всушност не постои.

– Ти си вистински пример за самоуверена и силна жена, која не се грижи за нереалните стандарди на убавина што ги наметнуваат општеството, медиумите, но и социјалните мрежи.

По бременоста, добив дополнителни килограми, целулит на колковите, како и стрии. Тоа е сосема нормален процес, начинот на кој се менува телото на жената и ви благодарам што сте подготвени да зборувате за тоа – ова се само некои од коментарите на жени од ентузијазам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris