По разводот, некои останаа без половина од своето богатство, а сите плаќаат алиментација во целост – дури 90.000 евра!

27 декември, 2020
развод

Многу светски sвезди плаќаат вртоглава алиментација на своите поранешни партнери, а некои жени на славни мажи се збогатија по разводот кога им дадоа половина од богатството.

Актерот Чарли Шин (55) треба да издвои нешто повеќе од 92.000 евра месечно за алиментација за неговите четири деца. Откако актерот се разведе од Денис Ричардс (49), судот утврди дека тој мора да плати 46.000 евра за неговите ќерки Сем (16) и Лола (15).

Истата сума месечно ја плаќа Шин, околу 46.000 евра, на Брук Милер (43), со кого има два сина Боб (11) и Макс (11).

59-годишниот Еди Марфи тешко се помири со фактот дека мораше да плати алиментација, со оглед на тоа што тој призна татковство само по ДНК-тест.

Имено, кога по ДНК-тестот се утврди дека Еди е татко на ќерката на Беле (45), тој призна татковство, а како што судот утврди, тој плаќа околу 50.000 евра месечно за Ангел (13).

Актерот Мел Гибсон (64) и плаќа на својата поранешна партнерка Оксана Григориева (47), со која ја има ќерката Лусија (8), 16.700 евра месечно.

Сепак, по разводот, судот и доделил на Оксана половина од имотот на Гибсон, па покрај вртоглавата алиментација, таа уживала и во неговото богатство што го добила.

Музичарот Пол Мекартни (78) по разводот и плати на својата поранешна сопруга Хедер Милс (52) околу 46 милиони евра, а нивните ќерки Беатрис (17) плаќаат алиментација од 52.600 евра секој месец.

Пејачката Бритни Спирс (39) плаќа алиментација на Кевин Федерлајн (42) за нивните два сина Шон (15) и Дајден (13), што изнесува 29.400 евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber