ПОБАРАЛА ОД МОМЧЕТО ДА ИМААТ С * КС ВО ОВАА ПОЗА! Следниот ден ја запросил!

5 август, 2020
насловна

Игрите во кревет треба да бидат „зачинети“ со различна поза од време на време.
Сепак, за нас е јасно дека некои луѓе не сакаат да експериментираат премногу, како и дека одредени пози во сексот изгледаат непријатно или целосно бизарно, и на самиот почеток тие се одбивни дури и да се пробаат, односно не се за секого.

Од таа причина, „Амазонка“, поза кој потсетува на мисионерска, им дозволува на партнерите да ги менуваат улогите, односно за партнерот да биде доминантен и кој го диктира ритамот.
Како се изведува
Во оваа поза, мажот е тој што е во мисионерска позиција со нозете свиткани на колена, односно лежејќи на грб на кревет.
Партнерката е одозгора, во клекната позиција, а нејзините колена се покрај партнерот. Пенетрацијата може да биде длабока ако така одлучи партнерката.

„Мислам дека ова би можело да биде забавна поза за промена – одлична е кога сакате брзо да се возбудите, но не можете да останете долго, така што веројатно ќе сакате да прејдете во поза што нуди поголема удобност и поконкретна стимулација на клиторисот“, вели Иан Кернер, доктор, сексуален терапевт и автор на „Таа доаѓа прва“.
Предности
Како што тврди Кернер, оваа поза го олеснува контактот лице в лице и овозможува сексуална конекција. Сепак, тој објаснува дека е важно лицето одозгора да има убава поддршка и можност за одржување на позицијата.

Стимулацијата помеѓу клиторисот и Г-точката варира, но добра страна е дека партнерката одозгора има слободна рака за рачно да го стимулира клиторисот.
Оваа поза би можела да биде исклучително добар начин да се постигне заеднички оргазам, вели Кернер.
Амазонката е исто така идеалена за употреба на секс играчки како што се вибрирачки прстен или вибратор.
Другата страна на „Амазонка“
Кернер тврди дека пред сè, е потребна стабилност, сила и флексибилност за да може позата да се изврши правилно, и не секој може да го стори тоа.
Во зависност од големината на телото на партнерот, оваа поза може да биде незгодна за некои.
Како и со секоја нова поза во сексот што ќе се обидете да ја извршите, комуникацијата е клучна за одржување на безбедноста. Ако се чувствувате непријатно, престанете.
Сепак, на крајот од приказната, најважно е да уживате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris