Почнаа АЛЕРГИИТЕ!! Имаме ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ВАШИТЕ МАКИ! Пробајте ВЕДНАШ!

3 август, 2020
Annotation 2020-08-03 111708

Започнува цветањето на амброзијата, плевел за кој се смета дека има најмногу алергени …

Нешто не се чувствувате добро деновиве? Вашето чешање започнува полека, носот протекува и кивате? Веројатно сте алергични на амброзија, плевел за кој се смета дека има најмногу алергени. Неговото време на цветање започна, и покрај тоа што ќе бидете затворени во куќата и ќе посегнете по лекови, можете да пробате природни антихистаминици, кои исто така ги ублажуваат иритирачките симптоми.

За почеток, за да ги смирите црвените, отечените, кои чешаат, намачкајте дел од пешкирот со ладна вода и поставете го над очите онолку често колку што сакате.

Бидејќи капките за нос не треба да се користат повеќе од пет дена, можете сами да го направите решението. Растворете половина лажичка морска сол во 250 ml вода и пополнете го шприцот. Потпреме на мијалникот и нежно инјектирајте го растворот во носот.

* Меѓу природните антихистаминици, се издвојува копривата. Можете да ја земете како капсули, чај, во пијалаци или редовно да ја вклучувате во менито. Само внимавајте да не ја преварите, доволно е малку дс ја пропржите на маслиново масло со лук.

* Билката гинко е позната по своите својства кои ја подобруваат меморијата, но исто така може да биде ефикасен борец во борбата против симптомите на алергија. Барајте чај или капсули во билните аптеки.

* Кверцетинот, пигмент, кој му ја дава на грозјето неговата виолетова нијанса, а на зелениот чај убавата боја, го запира ослободувањето на хистамин. Сезоната на домашно грозје сè уште треба да се чека (кој и да е нетрпелив може да најде увезени), но кога ќе започнат, одете по обоените, а веројатно сте слушнале за придобивките од зелениот чај многу пати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris