ПОСИЛНО И ОД СЕ*С: Кога жените го прават ОВА, мажите полудуваат целосно, посакуваат „акција“ ВО ИСТИОТ МОМЕНТ!

16 декември, 2020
133722_marvin-meyer-hwktelbkw2s-unsplash_f

Соблекување вратоврска, звук на високи потпетици на мермер, летни проѕирни фустани… списокот е долг. Еве што всушност е „секси“ за мажите и жените.

Постојат некои работи што ни предизвикуваат пријатни трнења, скоро како да нѐ возбудуваат на некој начин, особено ако се направени од личност што ја сакаме.

Секако, она што некој мисли дека е секси, не мора да вклучува голотија или нешто слично.

Тоа беше темата на објавата на Reddit, во која корисник на оваа мрежа ги замоли луѓето да опишат што е еротско за нив, но да не биде нешто секојдневно и очигледно.

Се разбира, сто луѓе, па дури и сто хирови, тие одговори беа навистина имагинативни и веруваме дека многумина би се согласиле со некои примери.

Еве неколку коментари кои беа најпопуларни:

 • Секси е кога некој нежно ќе ви ја погали косата.
 • Кога зборувате со девојка, а таа ја става косата над ушите. Моето срце буквално почнува да чука силно.
 • Ова го открив неодамна. Јас и сопругата лежевме во кревет и се подготвувавме да спиеме. Бев завиткан и таа лежеше свртена кон мене. Буквално во моментот кога го исклучив светлото покрај креветот, таа ме бакна на средина на грбот и верувајте ми – веќе не спиев!
 • Обожавам мажи во добро скроени одела. Без оглед на нивната висина и градба, но ако нивниот костум изгледа слеано, се чини дека ме обзема малку топлина.
 • Секси е кога жената носи закопчена машка кошула доволно долга за да не и требаат панталони.
 • Танц. Поранешното момче ме однесе на часови по танцување. Колку е секси кога некој ќе ве фати околу половината и ќе ве спушти
 • Ми се допаѓа кога момче неочекувано покажува сила. Не како бодибилдер во теретана или нешто слично – мислам повеќе на тоа што некој случајно крева тежок предмет од патот.
 • Секси е кога жената лежи на страна, и можете да ги видите сите нејзини облини – од колковите над струкот, рамената, вратот
 • Кога мажот ќе ја извади вратоврската особено кога тоа ќе го направи лесно.
 • Сакам девојки во летни фустани! Ништо не одговара на женското тело како овие лесни модели. Особено ако тие не носат градник, така што облините се малку оцртани.
 • Се чувствувам секси кога гледам дека мојот сопруг е добар татко на нашето дете. Има нешто во сето ова – дали станува збор за мајчиниот инстинкт за кој се вели дека направив добар избор. Но, секогаш кога е нежен кон нашата ќерка, буквално имам жештина во стомакот и јас само сакам да го прегрнам и бакнам.
 • Многу е секси кога жените носат тесни фармерки. Особено кога се борат да ги повлечат преку задникот.
 • Го обожавам звукот на високи потпетици на мермер или плочки.
 • Ништо не е толку секси отколку кога девојка врзува лабава опашка а мал прамен коса ќе падне на вратот … Само сакам да го тргнам и да ја бакнам таму.
 • Девојките кои се смеат се секси. Особено ако имаат убава насмевка.
 • Секси чорапи! Ништо не е добро како убавите женски нозе завиткани во секси хулахопки.
 • Ми се допаѓа кога маж ќе го симне часовникот од раката. Ова е претежно знак дека го чека „валкана“ работа.
 • Ништо не ме возбудува како кога девојче има необичен акцент или кога ја гризе усната секси.

Што велите? Дали се согласувате со овие примери? Што е тоа што е секси за вас?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit