Том Круз збесна на снимањето поради непочитување на мерките за одржување растојание: „Повторете го тоа и ќе добиете отказ! Без изговори, луѓето ги губат своите е***и домови!“

16 декември, 2020
o_15422526_1024

Американскиот актер и продуцент Том Круз на лондонскиот сет на неговиот нов, седми филм од серијалот „Mission: Imposible“ извикуваше и се закануваше на филмската екипа со отказ поради пропуст во безбедносните протоколи за заштита од Ковид на снимањето, објавија медиумите.

Британскиот таблоид „The Sun“, всушност, поседува автентични аудио-снимки од дерењето на Круз кон филмската екипа, која исто така „се врти“ на Twitter.

Според „The Sun“, ѕвездата на акциониот филм Круз полудел поради неуспехот на социјалното дистанцирање и другите правила за снимање среде пандемијата на коронавирусот.

Тој целосно ги изгубил нервите кога видел двајца на компјутерите, кои биле оддалечени помалку од два метри,

Портпарол на Круз одби да даде коментар.

„ЈАС ЌЕ СЕ ПОЗАНИМАВАМ СО ВАШАТА ПРИЧИНА …“

„The Sun“ исто така пишува дека, според таа аудио/звучна снимка, Круз исто така ѝ соопштил на филмската екипа на сетот во Лондон дека телефонски им се јавувал на сите (…) студија, осигурителни компании, продуценти и дека сите ги гледале (…), со порака „Дали ја разбирате одговорноста што ја имате? Затоа што јас ќе се позанимавам со вашата причина“.

„А, ако не можете да бидете разумни и не можете да се справите со вашата логика, вие сте еб**о отпуштени “.

„The Sun“ не соопшти кога точно се случило ова, но режисерите пристигнаа во Лондон на почетокот на декември, поради продолжението на снимањето на седмата „Mission: Imposible“, која беше еден од првите филмови оваа година, запрен поради коронавирусот во февруари во Венеција, Италија.

Снимањето продолжи во септември повторно во Италија, потоа во Норвешка и Лондон, а во јули Круз лично апелираше до норвешкиот премиер да снима делови од филмот во Норвешка според изменетите правила за карантин.

Тој филм на Paramount Pictures треба да излезе во ноември 2021 година, околу кој Круз, според саундтракот на кој се повикува „The Sun“, исто така на филмскиот сет рече дека Холивуд се потпира на филмови како „Mission: Imposible“ за да индустријата се најде во неволја и дека сака филм за „златниот стандард затоа што тие веруваат во нас и во она што го правиме“.

„ПОРАДИ НАС ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ИЛЈАДНИЦИ РАБОТНИ МЕСТА, П*** ВИ М****“

– Во Холивуд повторно прават филмови само заради нас. Дали разбирате дека илјада работни места ќе се отворат заради нас, п**** ви м****! Нема изговори, луѓето ги губат своите домови затоа што сè се затвора.

Овој е***филм ќе продолжи да се снима, разбирате? Ако ве видам повторно, ќе добиете отказ! Круз му се развика на тимот.

„Mission: Imposible“ е една од најголемите франшизи во Холивуд, а последниот филм за 2018 година заработи повеќе од 791 милиони долари на бокс-офисот ширум светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit