Последно судење и нови приказни – Лаже дека сум ја бутнал Кејт Мос по скали…

1 август, 2020
jd

Од моментот стапнаа во судницата, јавноста ги слушаше ужасните детали за неуспешниот брак на актерите Џони Деп и Амбер Херд.

Меѓу нив ги вклучуваме: jавноста слушна снимка во која Амбер признава дека го тепала Џони, откриено е дека Џони започнал да зема дрога кога имал само 11 години, дека неговата поранешна сопруга Амбер Херд извршила голема нужда на кревет, дека тој и го скршил носот…

Дојде последниот, 12-ти ден од судењето, пристигнаа актерите, а пред судницата стоеја неколку фанови на Џон со транспаренти: “И мажите можат да бидат злоупотребувани!” “Правда за Џони!”

На последното судење, правниот тим на Деп изјави дека Амбер Херд го измислила нејзиното тврдење дека е дека Џони физички ја нападнал својата поранешна девојка со која се дружел во 90-тите години- Кејт Мос и ја турнал по скалите.

„Веруваме дека г-ѓа Херд не знае што значи вистина. Нашиот став е прилично едноставен. Г-ѓа Херд не се покажа како сигурен сведок, туку како манипулатор“, рекоа тие.

Телохранителот на Малком Коноли и сестрата на Амбер, Витни Хенрикез, сведочеа на судењето, а сега истото го стори и нејзиниот татко Дејвид Херд.

Судот го слушнал таткото на Амбер како испратил текстуална порака до Деп, велејќи дека „му треба помош со својата ќерка и нејзината природа на однесување.“

Исто така, правниот тим на Џони Деп ја критикуваше неправедната изјава на Амер Херд за употребата на нелегални супстанци.

“Никогаш досега не сум наишол на толку несигурни медицински белешки. Лекарите лажеа, медицинските сестри лажеа, полицајците лажеа. Само г-ѓа Херд, која сакаше да повтори нејзината мантра на сите времиња, само таа беше секогаш во право, во секој момент.“, рече адвокатот на Деп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris