ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ЛЕЈДИ ГАГА: „Не знаев што се случува. Целото тело ми беше вкочането, врескав … “

12 август, 20200
Screenshot_2020-08-12 POTRESNA ISPOVIJEST LADY GAGE ‘Nisam znala što se događa Cijelo tijelo mi je otupilo, vrištala sam…’

Пејачката, наводно, зема лекови кои им помагаат на луѓето кои страдаат од биполарно растројство и шизофренија.

Лејди Гага зборуваше јавно за менталните проблеми од кои почна да страда, откако неколкупати била силувана како 19-годишник. Познатата пејачка откри дека завршила на антипсихотици.

  • Морам да земам апчиња затоа што не можам секогаш да контролирам што прави мојот мозок, рече Гага во интервјуто за Зејн Лоу за „Apple Music“. Пејачката, наводно, зема лекови за да им помогне на луѓето кои страдаат од биполарно растројство и шизофренија.
  • Знам дека имам ментални проблеми и знам дека заради тие проблеми понекогаш не можам да функционирам како човечко суштество, призна Гага. Открила и дека во меѓувреме страдала од фибромијалгија. Таа рече дека во еден момент нејзините симптоми се влошиле така што завршила на интензивна нега со нервен слом.
  • Не знаев што се случува. Целото тело ми се вкочани. Викав, а потоа психијатарот ме смири и ми даде од апчиња што ги земам секогаш кога ќе се чувствувам така, рече таа, додавајќи дека решила да зборува за тоа јавно за да ги разбие предрасудите за лекови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi