Пози во кои жените најмногу уживаат

19 април, 20201
2

Секоја поза е добра, сè додека љубовниците водат грижа за уживање и на другиот. Но постојат и некои секс пози во кои жените уживаат повеќе, па и патот до оргазам е пократок. Употребете фантазија, прилагодете ги овие пози на местото, моментот и расположението, и воздишките нема да изостанат.

Мисионерска поза

За многу луѓе оваа поза е застарена и премногу едноставна. Не се во право, бидејќи освен што не ви требаат акробации за задоволство, со малку фантазија, патот до задоволството е сигурен. Жените го сакаат машкото тело врз себе, затоа што на тој начин мажот им изгледа помажествен. Затоа, раширете и ги бедрата, фатете ја за зглобовите и кренете и ги нозете на рамениците.

Таа врз него

Повеќето жени сакаат да се горе, бидејќи оваа поза им овозможува чувство на контрола и моќ, а тоа може да биде добар афродизијак. Експертите тврдат дека оваа поза не може да потфрли кога е во прашање женскиот оргазам, затоа што жената на најдобар начин го стимулира клиторисот и сама го одредува темпото до оргазам.

Таа седи, тој стои

Жените ја сакаат оваа поза бидејќи го олеснува патот до оргазам преку Г-точката. Таа може да седи на пример на масата или на машината за перење, а колку повеќе и се раширени нозете, толку подобро, бидејќи на тој начин вагината е поставена точно наспроти неговите препони. Тоа ги зголемува шансите девојката да постигне оргазам. Покрај тоа, оваа поза е креативна, бидејќи не се одвива на кревет, па така можете да бидете “лоши“ на различни места: во кујната, бањата или врз автомобилот.

Од позади

Оваа поза е идеална за женски оргазам, бидејќи патот до клиторисот е слободен. Таа може сама да го стимулира или тоа да го прави партнерот. Кога задникот е подигнат, Г-точката го добива целото потребно внимание, особено ако таа ги спушти градите на креветот.

На страна

Оваа поза е идеална за “маратонски секс“. Партнерите можат да ги менуваат страните, да уживаат во галењето и да си шепотат нежности на уво еден на друг. Оваа поза од мажот бара постојано движење на карлицата, што ќе ја намали можноста од губење на ерекцијата.

 

 

One comment

  • oliver

    12 јули, 2011 at 06:30

    se ke bide dobro ako znaes sto saka

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi