Преку ноќ стана најсекси фраер во Европа: Тој се здоби со 9,5 милиони фанови за два месеци

25 август, 2020
365

Полско-италијанскиот филм 365 дена беше најгледаниот филм на Нетфликс во јуни и предизвика бројни дебати низ цела Европа. Додека некои во сè виделе романтична љубовна приказна, други тврдат дека овој мек порно филм кој поттикнува насилство врз жените.

Филмот го следи Масимо, син на италијански мафијаш, кој ја киднапира Лаура и ја држи како заробеник 365 дена. Тие 365 дена беа исполнети со експлицитни сцени на секс и насилство. Иако филмот беше искритикуван од критичарите, тој помина толку добро кај публиката што веќе е најавено снимањето на продолжението.

Главниот актер, Италијанецот Мишел Мороне, кого го нарекуваат најубавиот човек во Европа, дефинитивно имаше корист од снимањето на филмот.

Згодниот 29-годишник со години се занимава со актерство во родната Италија, но тој никогаш не ја добил вистинската улога. Се додека не се најде на Нетфликс 365 дена.

“Таа вечер легнав со 700.000 следбеници на Инстаграм, а кога се разбудив, имав 2,2 милиони. Се прашував што се случи, зошто се случува тоа”, рече тој во интервјуто на 7 јуни, кога Нетфликс го вклучи филмот во својата понуда.

Во моментот го следат десет милиони луѓе.

„Мислев дека филмот ќе стане хит во Полска и Англија затоа што беше прикажан во кината таму“, призна тој.

Еден ден подоцна, тој не можеше да излезе од својот стан, а  луѓето да не го сопрат.

„Тие буквално трчаа околу мене и сакаа да се сликаате“, раскажа тој.

View this post on Instagram

Reset. . @raffaelecerracchioofficial

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

А само две години порано работел како градинар во едно мало село во северна Италија.

“Филмот промени многу работи, добив многу деловни понуди. Но, јас сум истата личност како што бев пред десет години”, тврди тој.

Зад него е пропаднат брак од кој има два сина, а сега го поврзуваат со балерината Елена Д’Амарио.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris