ПРИНЦЕС КРОФНИ: Лесен десерт кој секогаш успева

27 декември, 2020
130650_pr6_f


Состојки

750 мл млеко

6 жолчки

180 гр шеќер

Густин од 180 g

90 гр путер

екстракт од ванила

слатка павлака

За крофни:

200 мл вода

100 мл масло

1 лажица шеќер

150 гр брашно

4-5 цели јајца во зависност од големината

500 мл слатка павлака

Целата постапка погледнете ја во следното видео:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber