ПРИЗНАВАМ ДЕКА БЕВ ЉУБОМОРЕН НА СТИВ ЏОБС ‘ГЕЈТС ЈА ОТВОРИ ДУШАТА’

25 август, 2020
Gates_Unit_00120_RC

За време на неодамнешното интервју, Бил Гејтс отворено изјави дека ставот на јавноста кон големите техно-компании мора да биде многу построг, и дека тој верува дека тие „заслужуваат“ надзор сличен на оној за време на сослушувањето пред Конгресот.

gejts
Тој исто така оцени дека Стив Џобс е „генијалец“.
 
„Ако сте толку успешни како што сум јас или кој било од овие луѓе, заслужувате тешки, груби и нечесни прашања“, изјави основачот на Мајкрософт за „Верџ“, додавајќи:
„Владата заслужува да ви постави тешки прашања ... Тој вид на самодоверба доаѓа со голем успех“.
 
За време на разговорот, Гејтс зборуваше и за вакцините и за почетоците на „Мајкрософт“, како и за животот на еден вид позната личност и рече дека идејата за техно-претприемачи кои се познати и популарни во модерната култура не е нешто за што се навикнати.
 
„Да се ​​биде затворена и повлечена личност значи да не си љубител социјализација, само да бидеме бомбардирани со прашања наскоро, е прилично изненадувачка промена“, рече искрено Гејтс.
 
Тој, исто така, се обрати на поранешниот ривал Стив Joбс и, иако смета дека е многу „поцврст“ од него, тој изјави дека се восхитува на неговата реформа на „Епл“ откако се врати во компанијата.
 
"Jobс беше генијалец, особено ако земеме во предвид сè што направи кога се врати во Епл ... никој не можеше да го стори она што тој го стори. Јас сигурно не", призна Гејтс.
 
„Тој навистина беше волшебник кога станува збор за мотивирање на луѓето, додека јас бев малк волшебник кој не можеше да биде волшебен, но кој го разбра начинот на кој го стори тоа. Искрено, јас бев неверојатно љубоморен“, призна поранешниот шеф на Мајкрософт.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris