Пролетен маникир: 15 nail art идеи за пролетни нокти

16 мај, 20200
љ

Текстура? Боја? Светки?

Декоративни светки на ноктите, нови димензии, слоеви и интересен дизајн, оваа пролет е дозволено се кога станува збор за вашите нокти. Пролетта е инспирација за многу промени во нашиот секојдневен живот па така и во nail art дизајнот.

Океј, можеби ова не им е на сите првата мисла, но кога ќе видите што имаме подготвено за вас, нема да останете рамнодушни. Оваа сезона ќе доминираат пастелни тонови и минималистички украси, иако ова не мора да биде правило. Што се не очекува дознајте во продолжение.

https://www.instagram.com/p/BpIMiXRFtzd/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Chanel tips @welovecoco @chanel.beauty

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails) on

View this post on Instagram

Cherries and checks for @yassstina

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails) on

View this post on Instagram

My favourite colour combo and design rn 💖

A post shared by Natalie Pavloski (@nataliepavloskinails) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber