Рај на земјата: Места кои воодушевуваат со кристално чиста вода!

21 ноември, 2020
pjimage-2020-11-20t123812-926


Не можеме да патуваме, но можеме да се восхитуваме и да фантазираме дека еден ден ќе посетиме вакви места. Ви донесуваме три прекрасни дестинации за кои можеме да кажеме дека се природни чуда, а кои инаку привлекоа илјадници и илјадници посетители.

1. Плажа Ypao, Tumon Guam

Американската територија на Гуам е исполнета со џунгли, планини кои го одземаат здивот и, се разбира, зачудувачки плажи. Иако островот е исполнет со неверојатни скриени скапоцени камења, плажата Ипao е лесно достапна.

2. Плажа Lanikai, Oahu, Havaii

Ќе ве воодушеви сината вода, а плажата е претежно позната по својата вода и затоа е совршена за кајак, веслање и пливање.

5. Езеро Crater, Oregon, USA


Во срцето на планините Каскада во јужниот дел на Орегон, Националниот парк Лејк Кратер е неверојатен рај за патниците. Ова прекрасно езеро често може да биде покриено со облаци, па затоа на посетителите им се препорачува да ја погледнат веб камерата пред да патуваат за да знаат какви услови ги очекуваат.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit