Редок симптом кој го пријавуваат се повеќе заболени: Тоа е знак дека инфекцијата отишла на белите дробови

21 ноември, 2020
covid-19-49219241280-830x0

Иако одамна сме запознати со најчестите и класични симптоми, една неодамнешна студија покажа дека Covid исто така може да влијае на мускулно-скелетниот систем на човечкото тело, но дефинитивно се издвои еден чуден симптом. Болките во грбот се едни од вообичаените симптоми на ковид, што ни беше потврдено во клиниката. –

Не би верувале колку луѓе доаѓаат со болки во грбот, но исто така е нормално ако болеста отиде во белите дробови, не само кога станува збор за ковид, туку и поинаку .

Зошто болката во грбот е знак на пневмонија?

Кога инфекцијата е веќе длабоко во белите дробови, пневмонијата често може да се манифестира како болка во средината на грбот која е локализирана или се шири, а обично се јавува при вдишување. Тогаш тоа е веројатно пневмонија, а не истегнат мускул. Во исто време, ако таа болка е поврзана со треска, отежнато дишење и постојана кашлица, одењето на лекар е потребно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit