Рецептот за витка линија е прилично едноставен: Една чаша од овој пијалок дневно, ги топи дури и најупорните масти! (РЕЦЕПТ)

16 август, 20200
ocet

Добро е познато дека јаболковиот оцет има лековити својства кога станува збор за третмани, но покрај тоа, ги топи дури и најупорните килограми.

Ако планирате да изгубите неколку вишок килограми, јаболковиот оцет ќе ви биде од голема помош. Нутриционистите забележуваат дека овој пијалок е многу моќен, но дека не треба да претерате и да го користите премногу долго. Напоменуваат дека најдобри резултати има со редуцирана исхрана и умерена физичка активност.

Тврдењето дека јаболковиот оцет помага во губење на тежината не е само едноставно тврдење, но исто така е научно докажано. Јаболков оцет дава чувство на ситост и ја зголемува чувствителноста на инсулин, го подобрува процесот на варење и екскреција на вишокот материи од организмот.

Оцетна киселина го забрзува варењето и варењето на протеините кои се важни во изградбата и функционирањето на одредени хормони, особено хормонот за раст. Овој хормон е многу важен за брзината на нашиот базален метаболизам. Со други зборови, јаболковиот оцет го забрзува варењето, но процесот на трошење на калории и самите маснотии пократко останува во нашето тело.

Бета-каротин, кој се наоѓа во јаболков оцет, исто така, помага во разложување на масните наслаги.

Пијалокот подготвен на овој начин ќе даде одлични резултати:

Состојќи:

  • 2 лажички јаболков оцет
  • 2 лажички мед
  • една чаша топла вода

Оваа количина се пие пред секој оброк, не повеќе од 2 недели по ред.

Забелешка: Ако сметате дека предизвикува непријатност во стомакот, создава киселина итн., престанете да го користите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi