Русин трчаал околу кревет 10 часа: Кога ќе мафнел со раката, неговата сопруга ќе зготвела нешто

23 април, 20200
5e9ec8002030277ed51d4c3a

Русинот Дмитриј Јакукњи, искусен тркач на ултра маратон, повеќе од десет часа трча околу неговиот кревет во обид да имитира ултра маратон од 100 километри.

Тој планираше овој месец да истрча маратон на Сахара од 205 километри, но наместо тоа се најде дома во Владивосток бидејќи трката беше одложена до септември заради пандемија на коронавирус.

Јакунџи во саботата мина 10 часа и 19 минути трчање околу кревет во неговиот стан. Тој трчаше нешто повеќе од 100 километри.

Трчањето во затворен простор беше голем предизвик.

„Почна да ми се врти во главата, ногата ми се повреди од едната страна, така што на секои 10 километри го менував правецот што го водев“, изјави Јакукњи за АП.

“Имав поддршка од семејството. На ултра маратонот, обично трчате со ранец каде е храната. Само требаше да ја мавтам раката овде и мојата сопруга ќе зготви нешто. Децата ми даваа морална поддршка и мојата сопруга беше диџеј, менувајќи музика цело време. “, додаде тој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris