Салма Хајек: Благодарение на овој пијалок, на 54-годишна возраст, нема ниту една брчка на лицето!

24 декември, 2020
селма

Салма Хајек има 54 години, но според нејзиниот изглед, никогаш не би го кажале тоа.

За разлика од нејзините холивудски колеги кои редовно посетуваат пластични хирурзи, Салма тврди дека никогаш немала корекција на лицето. Таа е приврзаник на здрав живот, природни начини на подмладување и достоинствена издржливост.

Убедена е дека она што го јадеме и пиеме се одразува на состојбата на нашата кожа, па затоа секое утро започнува со специјално направен сок. Тој вели дека благодарение на него изгледа толку добро и младешки. Покрај тоа што позитивно влијае на кожата, овој пијалок има корисен ефект врз здравјето на целиот организам.

Еве го рецептот:

Портокали

Главна состојка за сокот се портокалите, бидејќи ова овошје е полно со витамин Ц.Освен што е добро за кожата, го зајакнува имунитетот, добро влијае и на варењето и расположението.

Куркума

Салма додава малку куркума во исцедениот сок од портокал – зачин што го фалат експертите бидејќи има антибактериско и антиинфламаторно дејство врз организмот.

Црн пипер

По куркумата, убавата актерка додава малку црн пипер во исцедениот сок затоа што тврди дека му помага на организмот подобро да ја апсорбира куркумата, а плус е што го забрзува метаболизмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber