Се ќе се дознае: Принцот Хари спремен да раскаже се!!

19 јуни, 20200
harry

Неодамна, светските медиуми објавија за менталните проблеми на принцот Хари, кој поради акумулираниот притисок мораше да побара стручна помош. Да се биде член на најпознатото семејство во светот чиј секој чекор е внимателно набудуван, сигурно не е лесно, но сето тоа „кулминираше“ кога 35-годишниот со неговата тригодини постара сопруга Меган Маркл, токму поради стресот и проблемите, ‘избегаа’ на друг континент. Сепак, дури и таму, работите не одеа како што тој замисли, што во голема мерка влијаеше на менталното здравје на принцот. Сега Хари реши да прозбори јавно за неговите ментални проблеми, во нов документарен филм, пишува „In Touch“.

Имено, Хари, кој неодамна бил итно пренесен во психијатриска клиника поради ПТСД, сега е подготвен да зборува отворено за своите проблеми, во новиот документарен филм за „Apple TV +“. „Тој ќе објасни како 20-годишнината од смртта на принцезата Дајана предизвика „хаос“ во неговата глава, но и како терапијата му помогна конечно да заздрави“, изјавил неименуван извор за медиумите. Гореспоменатиот документарен филм ќе биде првото интервју на Хари, бидејќи тој и неговата сопруга официјално се повлекоа од кралските должности на последниот ден од март. „Ќе се сфати како предавство, секако“, смета истиот извор, кој додава дека менталното здравје на Хари, иако го очекувал спротивно, целосно „се распаднало“ кога се преселил од Велика Британија во САД. ‘Дури и пандемијата на коронавирус не им помогна многу во создавањето нов живот. Меган планирала да се врати во Холивуд и да заработи пари на тој начин, но и тие „не успеале“. Тие немаат работа, нивните соседи ги мразат, бесни протести низ целата земја … Ова не се условите во кои тој сака да го подигне својот син “, тврди изворот.

Да потсетиме, извор од кралскиот суд неодамна откри дека Хари – завршил на лекување во психијатриска клиника. „Неговата состојба се влошуваше со текот на годините, особено откако помина 10 години служење во армијата, а „чашата ја прели“ одвојувањето од кралското семејство, многу тежок потег што тој го направи за да ја заштити својата сопруга Меган од британската јавност и медиуми кои не беа во нејзина корист. И самиот во еден момент призна дека не сака на Меган да и се случи она што и се случи на неговата мајка. Но, овој несебичен и машки чин дојде со цена, која тој сега се чини дека ја плаќа со престојот во психијатриска клиника “, открил изворот во тоа време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris