Се топи во уста: Неодолив пудинг колач со чоколадо (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

12 август, 20200
puding kolac

Ако сакате нешто слатко и вкусно, ние ја имаме вистинската работа за вас.

За лето, пудинг колачот со чоколадо е скоро совршен.

Она што е сигурно е дека задоволството е загарантирано.

КОРА:

 • 4 јајца
 • 1 ванилин шеќер
 • 200 гр шеќер
 • 100 мл масло
 • 190 гр брашно
 • 2 лажици какао
 • 2 лажички прашок за пециво

Печете 20 минути на 180 степени

КРЕМ:

 • 2 јајца
 • 200 гр шеќер
 • 1 пудинг со ванила
 • 3 лажици брашно
 • 600 мл млеко
 • 200 мл слатка павлака
 • 150 гр маргарин

ГЛАЗУРА:

 • 200 гр чоколадо
 • 60 гр маргарин
 • 50 мл млеко

Погледнете видео со детални упатства:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris