Се “затепаа” две МЕГА НБА ЅВЕЗДИ.. кој е во право? (Видео)

24 април, 20200
kosarka

Кошаркарот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин, верува дека има повеќе влијание врз играта од поранешната ѕвезда во НБА и првиот тим од соништата во НБА, Чарлс Баркли, кој во текот на својата кариера играше за Филаделфија, Феникс и Хјустон.
“Како обожавател, јас пораснав со Чарлс Баркли. Тој никогаш не освои ништо. И како што започнав во оваа лига, тој ме критикуваше. Јас не возвраќав, иако тој продолжуваше”, започна Грин.
“Искрено, тоа ељубомора. Љубомора е кога некој со иста висина, или помала може да дојде во лигата и да го има успехот што го имав, да ги заработи парите што јас ги заработив, да ги освои шампионите што јас ги освоив. Ова се сите работи што Чарлс Баркли не ги направи. Тој заработи многу пари во своето време, но сите знаеме дека не е моја вина што имав корист од зголемувањето на парите во лигата “, рече асот на Голден Стејт.

Грин не признава дека Баркли бил подобар стрелец од него.„Тој постигна повеќе поени од мене, тоа е одлично, но тоа не мора да значи дека тој имаше повеќе влијание врз играта од мене“, заклучи Грин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris