СЕ ЖЕНИ Виктор Живојиновиќ: Најмладиот син на Лепа Брена и неговиот избраница сакаат голема прослава!

10 август, 2020
naslovna

Најмладиот син на пејачката Лепа Брена и поранешен тенисер, Слободан Бобо Живојиновиќ, Виктор Живојиновиќ наскоро ќе стапи во брак.

Имено, како што самиот потврди за медиумите, тој и неговата девојка Сандра Миaлјаковиќ планираат да стапнат на „лудиот камен“.

„Планираме гала прослава со 500 гости. Има многу од нас, Живојиновиќ, затоа мора да најдеме голем простор на отворено. Нема да правиме свадба сè додека не се смири ситуацијата со коронавирусот. „Но, ниту на мени ниту на Сандра не ни пречи да чекаме, се однесуваме како да сме веќе во брак“, рече Виктор.

„Таа е моја голема поддршка во сè. Пред само неколку дена, ја прославивме годишнината од нашата врска. Моето семејство е воодушевено и од Сандра и тие имаат само пофални зборови за неа “, додаде тој.

Патем, Сандра е родена во селото Будиловина, близу Брус, а студира на Филолошкиот факултет во Белград. До неодамна, таа и Виктор, заедно со неговите родители, одмараа во Монако, од каде што донесоа прекрасни впечатоци.

„Уживавме во одморот. Сандра и Брена се дружеа навистина добро, тие постојано меѓусебно си ги лакираа ноктите. На сите навистина ни требаше одмор, особено на мама и тато, кои сè уште се во Монако “, вели Живојиновиќ.

Пред неколку дена, тој отвори сплав во Нов Белград.

„Одлучив да отворам сплав затоа што сакам да го проширам својот бизнис. Мама не беше за тоа затоа што веќе имам ресторан, но на крајот ме поддржи. Иако живеев во Америка, не сакав да инвестирам пари таму, туку во Србија. Го сакам угостителскиот бизнис и сите мерки во борбата против коронавирусот се почитуваат во моите локали. Не е заработката како порано бидејќи е намален бројот на гости, но јас сигурно не сум во минус “, заклучи Виктор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris